Trójwymiarowe sceny we Flashu

Electric Rain wydała Swift 3D 2.0, aplikację do tworzenia i renderowania trójwymiarowych scen w formacie Macromedia Flash.

Aplikacja Swift 3D 2.0 proponowana przez firmę Electric Rain służy do tworzenia scen trójwymiarowych i renderowania ich do formatu Macromedia Flash oraz Adobe Illustrator, EPS i SVG. Nowa wersja programu oferuje dodatkowe narzędzia do modelowania (m.in edytory 'extrusion' i 'lathe'), obsługę czcionek PostScript, automatyczne skalowanie ścieżki czasu, numeryczne pozycjonowanie obiektów oraz możliwość animowania materiałów. Swift 3D 2.0 wykorzystuje mechanizm renderowania RAViX II, który według przedstawicieli Electric Rain, jest najszybszym i najbardziej wszechstronnym konwerterem obiektów 3D do obrazów wektorowych, dostępnym obecnie na rynku.

Nowe opcje renderowania oferują wypełnianie rysunków w trybie 'pełnokolorowym', spektakularne podświetlenia dodające realizm do rysunkowych scen i gradientów oraz opcje renderowania cieni zapewniające cieniowanie w trybach 'self', 'pane' i 'object'. Zdaniem producentów Swift 3D 2.0 zapewnia 50 razy szybszy rendering od swojego poprzednika, jest w stanie obsługiwać ponad 250 tysięcy poligonów oraz wyposażony jest w system podglądu pozwalający edytować wyrenderowane sceny przed zapisaniem pliku. Swift 3D 2.0 dostarczany jest w wersji dla systemów Windows i Mac OS i kosztuje 159 USD.

http://www.erain.com


Zobacz również