"Trójwymiarowy" LG DM92 z niewiarygodnie cienką ramką i matrycą e-IPS

Firma LG zaprezentowała serię monitorów komputerowych, które zamierza wystawić na zbliżających się targach CES. Najciekawszy z nich, "trójwymiarowy" model DM92, cechuje się bardzo nowoczesnym designem, którego głównym elementem jest niewiarygodnie cienka ramka otaczająca panel e-IPS.

LG DM92 z pewnością przypadnie do gustu osobom szukającym urządzenia, które pozwoli im się wyróżnić z tłumu. Nie dość bowiem, że wyświetla "trójwymiarowy" obraz, to charakteryzuje się przykuwającym wzrok designem, którego najważniejszym elementem jest bardzo cieniutka ramka otaczająca ekran LCD. Jej grubość wynosi zaledwie 1 milimetr.

Urządzenie wyposażone zostało w 27-calowy panel wykonany w technologii e-IPS, który powinien zapewnić szeroką paletę barw oraz możliwość oglądania wyświetlanego obrazu pod maksymalnym kątem 178 stopni.

Jak przystało na tego typu prezentację reszta parametrów monitora nie została ujawniona. Producent pokusił się jedynie o podanie informacji, że będzie go cechował niższy o 25% pobór mocy niż w przypadku wcześniejszych stosowanych przez niego paneli IPS.

Wraz z modelem DM92 (powinien on trafić do sprzedaży w połowie roku) LG zaprezentuje na targach CES dwa "telewizyjne" modele DM52 i DM82 oraz niedrogi model 3D - D43.

______

LG DM92 faktycznie prezentuje się znakomicie. Przyjemnie byłoby móc zbudować z kilku egzemplarzy system wielomonitorowy. Niestety z pewnością barierą dla większości z nas byłaby cena takiej konstrukcji.