"Trójwymiarowy" smartfon LG Optimus 3D Max jest już w Europie

Firma LG wprowadziła na rynek europejski drugą generację swojego "trójwymiarowego" smartfona. Model Optimus 3D Max, jak można było się domyślić, cechuje się jeszcze większą "trójwymiarowością".

Smartfon LG Optimus 3D Max

"Urządzenie to znacząco się rozwinęło od momentu prezentacji pierwszego Optimusa 3D podczas Mobile World Congress w 2011 roku. Nasza druga generacja niewymagającego korzystania z okularów smartfona 3D jest tak samo lekka i cienka jak inne smartfony z wyższej półki jednocześnie zapewniając możliwość rejestrowania zarówno obrazu 2D, jak i 3D." - powiedział o swoim najnowszym produkcie dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny działu telekomunikacji mobilnej LG Electronics.

Zastanawiasz się, czy kupić smartfon 3D? Polecamy do przeczytania: HTC Evo 3D vs. LG Swift 3D: trójwymiarowy pojedynek

Większa "trójwymiarowość"

Optimus 3D Max oferuje nowy 3D Converter, który pozwala na większą różnorodność w zakresie konwersji 3D. Dzięki niemu można bowiem dodatkowo uzyskać np. efekt głębi w treściach 2D z Google Earth, Google Maps i innych tego typu programach. Ponadto edytor wideo umożliwia z poziomu smartfona edytowanie w czasie rzeczywistym "trójwymiarowych" materiałów.

Firma LG zastosowała skuteczną dietę

Smartfon Optimus 3D Max w porównaniu do poprzednika, Optimusa 3D, przeszedł skuteczną dietę, dzięki której jest o ponad 2 milimetry cieńszy (9,6 mm) i o 20 gramów lżejszy (148 g).

Jego pozostałe cechy przedstawiają się następująco:

- procesor 1,2 GHz Dual-Core (OMAP4430)

- "trójwymiarowy" wyświetlacz 4,3 cala o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który zabezpieczony został szkłem Corning Gorilla Glass 2

- pamięć wewnętrzna 8 GB

- 1 GB pamięci RAM

- slot kart Micro SD

- dwa aparaty cyfrowe 5 MP (plus aparat VGA z przodu obudowy)

- system Android 2.3 Gingerbread

- akumulator o pojemności 1520 mAh

- HSPA + 21Mbps

- złącze HDMI (przesył obrazu o maksymalnej rozdzielczości 1080p)

- DNLA, NFC, LG Tag+

Nowy smartfon trafił już na rynek niemiecki, gdzie trzeba za niego zapłacić minimum 448 euro.