Tron 2.0 - Podręcznik budowy komputera


PODPOWIEDŹ 23. Broń do walki wręcz wymaga ostrożnego działania. Używaj wyłącznie, gdy jesteś w zwarciu albo gdy udało ci się zaskoczyć przeciwnika.

Rod primitive - Podstawowa broń. Nie zużywa energii.

Suffusion - Mocniejsza spluwa. Po dłuższym przytrzymaniu fire dwukrotnie zwiększa siłę ataku. Najbliższym jej odpowiednikiem z innych gier jest shotgun.

LOL - Broń na daleki dystans. Coś jak snajperka.

PODPOWIEDŹ 24. Broń obszarowa niestety nada się tylko na średni dystans.

Ball primitive - Działa jak granat albo mina.

Ball launcher - Większy zasięg, ale trudno przewidzieć trajektorię lotu pocisku.

Tron 2.0 - Podręcznik budowy  komputera

PODPOWIEDŹ 24. Większość broni ma swoje odpowiedniki w innych strzelaninach FPP. Na przykład LOL to tronowy odpowiednik snajperki.

Drunken Dims - Wystrzeliwuje kilka pocisków jednocześnie. Jest w stanie zniszczyć kilku wrogów.

PODPOWIEDŹ 25. Ostatnia grupa broni ma różne przeznaczenie. Ich dobre i słabe strony najlepiej poznać doświadczalnie.

Blaster - Coś jak pistolet automatyczny o niewielkiej sile.

Energy Claw - Mały zasięg. Przeciwnik trafiony tą bronią traci zdrowie i energię, które przepływają na ciebie.

Prankster Bit - Potężna broń. Wciąga wrogie programy w energetyczny wir.

Defensywne podprocedury

PODPOWIEDŹ 26. Zbroje są podzielone na grupy symbolizujące części ciała, które chronią. Najlepiej inwestować w ochronę tułowia i głowy.

PODPOWIEDŹ 27. Bardzo ważnym ulepszeniem postaci jest Viral Shield. Zmniejsza ona ryzyko zawirusowania twojej postaci. Inwestuj w nią jak najszybciej.

Użytkowe podprocedury

PODPOWIEDŹ 28. Ulepszenia użytkowe to różnorodne dopalacze twojej postaci. Ich przydatność jest różna w zależności od stylu gry i miejsca, w którym się aktualnie znajdujesz.

Virus Scan - Informuje o obecności wirusa w transferowanych danych. W wersji gold automatycznie dezaktywuje wirusa.

Profiler - Bardzo przydatny. Pokazuje, z kim masz do czynienia, stan zdrowia wroga lub NPC-a oraz wyposażenie.

Y-Amp - Pozwala wyżej skakać.

Megahurtz - Zwiększa liczbę obrażeń zadawanych przez wszystkie rodzaje broni.

Power Block - Pozwala na konwertowanie odbijanych dysków w energię rażącą wroga.

Triangulate - Pozwala używać zdolności zbliżenia (zoom) w każdej chwili.

Corrode - Powoduje "korozję" trafionego programu, zwiększając obrażenia.

Fuzzy Signature - Używając tego ulepszenia, chodzisz cicho. Bardzo przydatne przy próbach zaskoczenia przeciwnika.

Primitive Charge - Zwiększa obrażenia zadawane z prymitywnych typów broni.

Tron 2.0 - Podręcznik budowy  komputera

PODPOWIEDŹ 32. Aby wyleczyć dane ulepszenie, musisz je włożyć w odpowiednie miejsce na ekranie postaci (okrąg).

PODPOWIEDŹ 29. Ulepszenia występują w trzech wersjach: alfa, beta oraz gold. Jako ogólną zasadę można przyjąć, że wersje gold wszystkich podprocedur są najlepsze. Zajmują one najmniej miejsca w systemie i są najbardziej efektywne. Wyjątkiem mogą być specyficzne sytuacje, kiedy nie będziesz w stanie umieścić danego ulepszenia w slotach. Inny przypadek, to sytuacja, gdy nie dysponujesz dużą ilością energii i nie opłaca ci się korzystać z niektórych typów broni. Zaawansowane spluwy wymagają większych ilości energii, a lepiej już się pomęczyć za pomocą słabszej wersji broni, niż oddać kilka strzałów i zostać na placu boju z najsłabszym sprzętem. W końcu nie każdy strzał trafia w cel.

PODPOWIEDŹ 30. Rekonfigurację postaci możesz zrobić w każdej chwili. Wejście na ekran bohatera jest równoznaczne

z zatrzymaniem gry.

PODPOWIEDŹ 31. Czasami natkniesz się na niezrozumiałą podprocedurę. Aby uczynić ją zdatną do użytku, musisz ją przeportować na własny system. Dokonać tego

możesz na ekranie postaci poprzez umieszczenie obcej podprocedury w okręgu znajdującym się pomiędzy ulepszeniami ofensywnymi a defensywnymi. Proces zacznie się po powrocie do gry.

Wirusy

Tron 2.0 - Podręcznik budowy  komputera

PODPOWIEDŹ 35. Podczas wyścigów daj się wyżyć przeciwnikom. Zajmij się ostatnim wrogiem.

PODPOWIEDŹ 32. Programy ze zgniłozieloną poświatą są zawirusowane. Ataki z ich strony mogą przenieś infekcję na inne aplikacje. Jeżeli zostaniesz zawirusowany, gra poinformuje cię o tym. W takiej sytuacji musisz działać szybko. Na ekranie postaci znajduje się okrąg, do którego należy włożyć zarażoną podprocedurę. Umiejscowiony jest on pomiędzy ulepszeniami ofensywnymi a użytkowymi. Jeżeli nie jesteś zaangażowany w walkę, dobrze byłoby pousuwać chwilowo ulepszenia sąsiadujące z zarażonymi. Wirus potrafi się przenosić z zastraszającą prędkością. Uzdrawianie chorej podprocedury zacznie się po przejściu do właściwej gry. Po zakończeniu operacji zostaniesz poinformowany.

Wyścigi świetlne

PODPOWIEDŹ 33. Co jakiś czas będziesz zmuszony do uczestniczenia w wyścigach. Każdy z uczestników porusza się po arenie na świetlnym skuterze. Pojazdy zostawiają za sobą ślady. Zasady są proste. Musisz zostać jako jedyny na planszy. Aby tego dokonać, trzeba zmusić innych zawodników do przejechania przez ślad po skuterze albo do rozbicia się o bandę. Na arenie znajdują się różne power upy. Należy korzystać z nich mądrze. Jako że wyścigi są bardzo szybkie, nie opłaca się chować ich na później, tylko odpalać przy każdej racjonalnej okazji.

PODPOWIEDŹ 34. Plansza nie jest jednolita. Czerwone obszary zwalniają pojazd, zaś zielone przyspieszają. Weź to pod uwagę w szczególności przy zakrętach.

PODPOWIEDŹ 35. Jeżeli zobaczysz, że inni zawodnicy "walczą" ze sobą, to zaczekaj w bezpiecznej odległości i obejrzyj wynik starcia. Nigdzie nie jest powiedziane, że to ty musisz ich wykończyć.