Tron 2.0 - Podręcznik budowy komputera

Gra jest bez wątpienia nietuzinkowa. Przed tobą shooter, ale nietypowy. Na szczęście zamieszczone poniżej porady powinny pomóc ci w rozgryzieniu tej z pozoru nieprzystępnej gry.


Gra jest bez wątpienia nietuzinkowa. Przed tobą shooter, ale nietypowy. Na szczęście zamieszczone poniżej porady powinny pomóc ci w rozgryzieniu tej z pozoru nieprzystępnej gry.

Porady ogólne

PODPOWIEDŹ 1. Przejdź przez wszystkie dostępne samouczki.

PODPOWIEDŹ 2. W miejscach, w których możesz spotkać neutralne programy, ostrożnie używaj broni dystansowej. Jeżeli zauważysz nad postacią żółtą ikonę z literą "i", staraj się za wszelką cenę ją chronić.

Z chwilą śmierci potencjalnego informatora następuje restart systemu (tego z Trona, a nie twojego) i kończysz grę.

PODPOWIEDŹ 3. Po śmierci wroga przyswajaj to, co po nim zostało. Odzyskasz trochę zdrowia i energii, a czasami także inne przydatne rzeczy. Należy to robić szybko, zanim energia przeciwnika zniknie.

PODPOWIEDŹ 4. Za pomocą wiszących tu i ówdzie w powietrzu pomarańczowych kul możesz podreperować zdrowie. Błękitne i zielone gwarantują przypływ energii. Niestety, każda z nich ma ograniczoną pojemność.

PODPOWIEDŹ 5. Energię uzupełniasz także w basenach (energy pool).

Tron 2.0 - Podręcznik budowy  komputera

PODPOWIEDŹ 8. System plików pomocy ułatwi ci zrozumienie nietypowego środowiska tego shootera rozgrywającego się w wirtualnej rzeczywistości.

PODPOWIEDŹ 6. Często spotkasz się z kolorowymi obiektami zamkniętymi w przeźroczystych sześcianach. Zielone to e-maile, dzięki nim dowiesz się ciekawych rzeczy. Czerwone to podprocedury (subroutines). Służą one do ulepszania postaci. Zwracaj uwagę na wyświetlane informacje o nich. Jeżeli już masz taką lub lepszą, to zgrywanie jej ponownie oznacza niepotrzebną stratę energii. Niebieski to pozwolenia (permissions). Potrzebne są one do otwierania niedostępnych przejść tudzież do uzyskiwania dostępu do danych. Za każdym razem sprawdź, czy już nie masz takiej samej. Możesz to zrobić, obserwując okrąg na środku ekranu, pokazujący te, które już masz, i porównując go z podobnym okręgiem przy opisie danego pozwolenia.

PODPOWIEDŹ 7. Często zachowuj stan gry. Szczególnie gdy zbliżasz się do jakiegoś ważnego miejsca. Podczas wyścigów nie możesz w ogóle zapisywać gry.

PODPOWIEDŹ 8. Oglądaj pliki pomocy.

W Tron 2.0 znajduje się mnóstwo technicznych określeń i lepiej obejrzeć obrazek, niż błądzić bez sensu.

Postać

Tron 2.0 nie jest komputerową grą fabularną, ale FPS-em. Pomimo tego od poprawnej konfiguracji programu, którym kierujesz, w dużej mierze zależą sukces i tempo, w jakim pokonasz wszelkie przeciwności losu.

PODPOWIEDŹ 9. Dostęp do ekranu postaci uzyskasz, wciskając F1. Najważniejsze informacje, które zobaczysz, to pięć podstawowych cech twojej postaci.

PODPOWIEDŹ 10. Health to Zdrowie. Gdy spadnie do zera - kończysz grę.

PODPOWIEDŹ 11. Energy to po prostu Energia potrzebna prawie do wszystkiego, a w szczególności do wykorzystywania zaawansowanych broni.

PODPOWIEDŹ 12. Weapon Efficiency - Skuteczność broni. Nic dodać, nic ująć.

PODPOWIEDŹ 13. Transfer Rate - Prędkość transferu. Od wysokości tej cechy zależy jak szybko możesz zgrywać dane. Jest ona o tyle ważna, że podczas zgrywania nie możesz się oddalić od obiektu, z którego transferujesz, a w każdej chwili możesz zostać zaatakowany.

PODPOWIEDŹ 14. Processor to Procesor. Im ta cecha jest wyższa, tym szybciej będziesz mógł się pozbyć infekcji oraz zaadaptować obce ulepszenia.

PODPOWIEDŹ 15. Nad paskiem symbolizującym zdrowie widzisz numer swojej wersji. Zmienia się on na wyższy poprzez zbieranie pomarańczowych sześciokątów. Za każdy pełny numer wersji dostajesz nowe punkty na modyfikację każdej z pięciu wymienionych cech. Podczas gry numer jest wyświetlany w lewym górnym rogu. Poniżej widać liczbę·zebranych sześciokątów oraz ile ich dostępnych jest na danym poziomie. Najczęściej będziesz miał wystarczająco dużo czasu na dokładne zwiedzanie mapy, opłaca się więc trochę zwolnić i zebrać wszystkie upgrade'y. Po prostu będziesz miał mocniejszą postać.

Na ekranie postaci znajdują się również okrąg oraz trzy samoczynnie znikające pola.

PODPOWIEDŹ 16. Trzy pola to miejsca, w których przechowujesz podprocedury.

PODPOWIEDŹ 17. Na okręgu znajdują się wolne pola. Są to miejsca, w których będziesz umieszczał ulepszenia. Od chwili włożenia podprocedury w slot dysponujesz jej właściwościami.

Podprocedury

Podprocedury są ulepszeniami pomagającymi w rozwijaniu postaci. Dzielą się one na trzy kategorie.

PODPOWIEDŹ 18. Combat, czyli Bojowe. Po prostu broń.

PODPOWIEDŹ 19. Defence, czyli Obronne. To części zbroi i ulepszenia zapobiegające infekcji wirusowej.

PODPOWIEDŹ 20. Utility - Użytkowe. Najszersza kategoria. W jej skład wchodzą wszystkie inne podprocedury.

Ofensywne podprocedury

Podzielone są na cztery grupy.

PODPOWIEDŹ 21. Dyski są rodzajami broni dystansowej. Przy odrobinie wyczucia i wprawy można odbijać nimi pociski.

PODPOWIEDŹ 22. Po rzuceniu dyskiem możesz się ruszać i tym samym nakierować wracającą broń na przeciwnika.

Primitive disc - Podstawowa broń. Nie zużywa energii.

Sequencer - Broń pozwalająca na odpalenie kilku pocisków jednocześnie. Dobra, gdy walczysz z większą grupą przeciwników na otwartych przestrzeniach. W warunkach, gdy niecelnie rzucony dysk nie ma się o co odbić, rzut następny może zapobiec tragedii.

Cluster - Wybucha po trafieniu wroga, rażąc przy okazji wszystkich obok. Eksplozję można wywołać także drugim przyciskiem myszy.