Tropico: Paradise Island

W studiu PopTop Software powstaje rozszerzenie do strategii ekonomicznej zatytułowanej Tropico. Dodatek ten umożliwi nam zarządzanie tropikalnym państwem w niespotykanym dotąd wymiarze. Czy jesteście gotowi na kilkadziesiąt lat prezydentury, a może po prostu stęskniliście się za rolą El Presidente?

Pretendujące do miana najbardziej oryginalnej gry strategicznej ostatnich lat Tropico doczeka się już niebawem kontynuacji. Nosi ona nazwę Paradise Island, a jej developingiem zajmują się ludzie z PopTop Software wspierani przez zespół programistów z BreakAway Games.

Dodatek umożliwi nam wcielenie się w rolę El Presidente, czyli jedynego i niepodzielnego władcy wyspy zagubionej wśród bezkresnych wód Oceanu Spokojnego. Tym razem głównym celem rozgrywki ma być podniesienie państwa z upadku spowodowanego przez ogromny kataklizm. Tylko od nas będzie zależeć, czy osiągniemy sukces korzystając z dobrodziejstw ustroju demokratycznego czy też trzymając kraj w żelaznym uścisku niczym wielcy wodzowie w systemach totalitarnych.

Do naszej dyspozycji oddanych zostanie 18 nigdzie nie pokazywanych dotąd scenariuszy, różniących się stopniem trudności i wybranymi warunkami zwycięstwa. Dojdzie do tego 5 najlepszych map pochodzących z Internetu. Nie zabraknie także nowych budowli (m.in. sklep wolnocłowy, baza wojskowa, korty tenisowe i więzienie), z których większość zostanie wyposażona w możliwość pełnej rotacji w przestrzeni. Nowością ma być 6 dodatkowych dekretów i znacznie więcej wariantów pogody. Warto również wspomnieć o kilku bonusowych cechach charakteru w opcji kreowania dossier postaci dyktatora. Rzecz jasna zostaną wprowadzone rozliczne modyfikacje i ulepszenia w algorytmach sterujących przebiegiem rozgrywki (np. szybsze konstruowanie budynków). Całość uzupełni trwająca godzinę ścieżka dźwiękowa składająca się z charakterystycznych rytmów rodem z Ameryki Południowej.

Zważywszy na spore zainteresowanie podstawową wersją Tropico można przypuszczać, że także Paradise Island zdobędzie sobie silną pozycję na rynku. Zmiany, które wniesie ze sobą add-on powinny w pełni usatysfakcjonować dotychczasowych posiadaczy gry i nie wykluczone, że zachęcą do jej kupna nowych użytkowników. Wszystko wskazuje więc na to, że nadchodzi kolejny bestseller. Czyżby programiści z PopTop Software kierowali się sztandarową dewizą Ernesta „Che” Guevary: „Hasta la victoria siempre!” („Aż do zwycięstwa, na zawsze!”)? Gotowy produkt pojawi się na sklepowych półkach prawdopodobnie w lutym 2002 roku.