Trwa wojna tabletów, a wygrywają e-czytniki

Wojna tabletów trwa w najlepsze - wszyscy producenci rzucili się do produkowania tabletów. Tymczasem wielką wojnę tabletów, jak ostatnio rozgorzała wygrywają e-czytniki, które są najczęściej wybierane przez miłośników czytania książek.

Amazon Kindle

Pewne już jest, że to netbooki stały się ofiarami tabletów. Tymczasem popularność e-czytników rośnie i nie przeszkadza w tym inwazja tabletów na rynek. iPad, Kindle Fire, HP Slate 2, Galaxy Note i wiele innych walczy o udział na rynku tabletów. Tymczasem obecne już od kilku lat e-czytniki wreszcie zdobywają dużą popularność i zapisują się w świadomości użytkowników jako cyfrowa alternatywa dla drukowanego papieru.

Dlaczego e-czytniki zyskują popularność wbrew inwazji tabletów?

Jaka jest największa zaleta e-czytników? Są one stworzone do jednego zadania - nie są wielofunkcyjnymi kombajnami jak tablety. E-czytniki takie jak Kindle służą tylko do czytania i nie ma od nich wygodniejszego urządzenia do tego celu. Największą zaletą e-czytników (poza oczywistym cyfrowym papierem zamiast świecącego się LCD), jest dodana niedawno obsługa dotykowa (Kindle Touch) oraz znacznie niższe ceny od tabletów.

Zobacz również:

  • Studencie, szykuj się na nowy rok akademicki! Oto najlepsze tablety na studia w 2023 roku

E-czytniki Kindle są już bardzo tanie

Amazon właśnie obniżył ceny e-czytników Kindle. Pierwszy Kindle kosztował 399 USD, potem cena spadała do 279, 259, 189 USD... Obecnie cena podstawowego Kindle w technologii e-ink to jedynie 109 USD.

E-czytniki zmieniły się od czasu pierwszego Kindle

E-czytniki Kindle ewoluowały z czasem - Amazon na tyle je ulepszył, że te najnowsze już mało przypominają pierwszą generację Kindle - są cieńsze, lżejsze, szybsze i mieszczą więcej książek niż największe biblioteki. Podobnie jest z e-czytnikami innych firm.

Trwa wojna tabletów, a wygrywają e-czytniki

Cyfrowa gazeta to przyszłość?

E-czytniki kiedyś będą rozdawane za darmo?

Analitycy spekulują, że za kilka lat ceny e-czytników mogą spaść do .. zera. Tak, darmowe e-czytniki są możliwe. Inżynierowie pracują obecnie nad bardzo tanimi w produkcji wyświetlaczami wykonanymi z cyfrowego papieru, które mają nam całkowicie zastąpić papierowe gazety w kioskach. Ale darmowe e-czytniki to tylko spekulacje i niepewna przyszłość.

E-czytniki - dlaczego warto kupić już teraz?

Dzisiaj wiemy, że Steve Jobs nie miał kiedyś racji, mówiąc że e-czytniki nie zdobędą popularności. E-czytniki przetrwały marketingowy atak tabletów. Dlaczego ? E-czytniki i tablety to zupełnie inne urządzenia, które spełniają zupełnie inne potrzeby. E-czytniki służą do czytania. Kropka. Tablety to minikomputery, które mogą więcej, ale do czytania się nie sprawdzają. Może nie są kolorowe i superwydajne, ale na żadnym innym urządzeniu książki nie czyta się tak przyjemnie jak na e-czytniku. To jedyne urządzenie, które oddaje poczucie czytania prawdziwej książki. E-czytniki są już technologicznie dojrzałe i oferowane w dobrej cenie. Jeżeli czekałeś na odpowiedni moment do zakupu e-czytnika, to właśnie nadszedł.

Trwa wojna tabletów, a wygrywają e-czytniki

Kindle i książki

A Wy jak wolicie czytać książki? Na e-czytniku czy na tablecie? A może wolicie pozostać przy drukowanych książkach?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: