Tryb ciemny w Gmail znika tak samo szybko, jak się pojawił

Niektórzy użytkownicy donoszą, że Google zdezaktywowało im tryb ciemny w Gmail'u.

Google jako jedna z największych firm technologicznych na świecie nie może w 100 procentach kontrolować wszystkich swoich produktów i usług. Niejednokrotnie informowaliśmy już, że niektóre aplikacje nie działają tak, jak powinny. Mamy nadzieję, że tym razem będzie tak samo i wyszukiwarkowy gigant szybko poradzi sobie z problemem.

Tryb ciemny w Gmail znika tak samo szybko, jak się pojawił

Źródło: pcworld.com

Aplikacja Gmail na Androidzie była jedną z ostatnich aplikacji od Google, które otrzymały natywny tryb ciemny. Teraz, gdy finalnie wszyscy użytkownicy popularnej poczty Gmail mogą cieszyć się z trybu ciemnego rozwiązanie to znika u niektórych osób.

Po raz pierwszy o błędzie poinformował portal Android Police. Według ustaleń redaktorów problem znikającego motywu ciemnego dotyczy najnowszego Gmail'a w wersji 2019.12.30.289507923. W tym konkretnym wydaniu klienta Gmail na Androida użytkownicy informują, że ich aplikacje automatycznie zmieniają motyw na jasny i nie ma możliwości ponownej aktywacji trybu ciemnego.

Informacja o problemie pojawiła się także na Twitterze, Reddicie oraz wielu innych portalach społecznościowych.

Problem zgłaszają użytkownicy smartfonów OnePlus 6T z Androidem 10 na pokładzie, starszych Pixeli 2, i OnePlusa 7 Pro. W chwili obecnej o problemach nie donoszą użytkownicy innych urządzeń z Androidem. Cześć użytkowników, którzy mają problem donoszą, że ponowne uruchomienie telefonu oraz wyczyszczenie danych aplikacji rozwiązuje problem. Wszystko wskazuje na to, że również wersja aplikacji Gmail na iOS i iPad OS jest wolna od problemów. Nasz redakcyjny iPhone 11 z iOS 11.3.1 i najnowszą wersją aplikacji działa bez problemu w obu trybach, co pozwala sądzić nam, że problem z motywami dotyczy jedynie urządzeń z systemem Android.

Oficjalne konto Gmail'a na Twitterze nie informuje o błędach i odsyła użytkowników do ogólnych dokumentów wsparcia technicznego Google. Część użytkowników korzysta również z najnowszego sposobu komunikacji ze wsparciem pomocy technicznej czyli #AndroidHelp na Twitterze.

Źródło: androidpolice.com