Tryb ciemny w aplikacji WhatsApp praktycznie ukończony

WhatsApp już niedługo otrzyma nowy, ciemny motyw na wszystkich kompatybilnych urządzeniach.

O trybie ciemny aplikacji WhatsApp słyszymy już od dłuższego czasu. W marcu tego roku pojawiła się nawet opcja skorzystania z niego, ale nowy motyw obejmował jedynie panel ustawień. Dodatkowo część użytkowników słuszne zwróciła uwagę, że motyw nie był czarny, ale ciemnoszary. Spowodowało to, że urządzenia z ekranami OLED zużywały tyle samo energii, co przy wyświetlaniu normalnego, jasnego motywu.

Tryb ciemny w aplikacji WhatsApp praktycznie ukończony

Źródło: pcworld.com

Motyw ciemny w najmniejszym uproszczeniu zamienia kolory na ekranie. Jasne tło zamieniane jest na ciemne, a tekst staje się jasny. Oznacza to, że urządzenia z ekranami OLED i AMOLED zużywają mniej energii, ponieważ wyświetlają jedynie białe piksele będą reprezentacją tekstu na ekranie. W przypadku WhatsApp'a tło było ciemnoszare, przez co ekrany tego typu nie mogły oszczędzać energii.

Witryna WABetaInfo powołując się na testerów informuje, że tryb ciemny w WhatsApp po wielu miesiącach został dopracowany do tego stopnia, że pojawi się w aplikacji na Androida. W przypadku iOS'a programiści tworzą dwie wersje, które uruchamiane będą w zależności od uruchomionych opcji dostępności w telefonie. Przy okazji aktualizacji, która nastąpi nieco później użytkownicy otrzymają dodatkowo tryb niskiej transmisji danych, który nie pobiera automatycznie wiadomości głosowych oraz obsługę Haptic Touch. Dzięki temu rozwiązaniu po przytrzymaniu danego elementu na ekranie pojawi się więcej opcji do wyboru.

Jak się niedawno okazało istnieje możliwość podejrzenia, jak wyglądał będzie tryb ciemny w WhatsApp. Wystarczy posiadać telefon z najnowszym Androidem 10 oraz aktywowanym globalnym trybem ciemnym w ustawieniach urządzenia. Kolejnym wymaganiem jest posiadanie programu WhatsApp w najnowszej wersji beta.

Tryb ciemny w aplikacji WhatsApp praktycznie ukończony

Źródło: gsmarena.com

Aby aktywować tryb ciemny należy otworzyć ją, uruchomić klawiaturę, dotknąć ikony wideo i aktywować tryb picture-in-picture. Rozwiązanie to nie działa na każdym urządzeniu. Użytkownicy urządzeń z systemem iOS mogą próbować wywołać tryb ciemny wysyłać wiadomość WhatsApp z paska powiadomień podczas, gdy uruchomiona jest aplikacja Wiadomości. Również w tym przypadku aktywowany musi być tryb ciemny.

Źródło: phonearena.com