Trylogia Władca Pierścieni - wersja rozszerzona Blu-ray - czy poprawiono transfer obrazu?

Władca Pierścieni już za tydzień pojawi się oficjalnie na rynku w nowej rozszerzonej edycji Blu-ray. Poprzednio kinowa edycja trylogii niestety rozczarowywała niezbyt udanym transferem obrazu. Jak jest w przypadku rozszerzonej edycji trylogii Petera Jacksona?

Władca Pierścieni Blu-ray

Poprzednia kinowa edycja trylogii Władca Pierścieni na Blu-ray wzbudzała niemałe kontrowersje, gdyż jakość transferu obrazu pozostawiała wiele do życzenia. Zwłaszcza jeżeli chodzi o zbyt miękki, pozbawiony szumów obraz z pierwszej części trylogii - Drużyna Pierścienia.

Monstrualne wydanie edycja na 15 płytach Blu-ray

Tym razem reżyser trylogii, Petera Jackson oraz operator Andrew Lesnie, osobiście nadzorowali nowy transfer obrazu. Rozszerzona edycja Władcy Pierścieni mieści się na 15 płytach(!). Rozszerzona edycja Władcy Pierścieni imponuje ilością dysków w opakowaniu. A le czy tylko tym?

Władca Pierścieni Blu-ray

Władca Pierścieni Blu-ray

Nowy Władca Pierścieni na Blu-ray - nowa jakość obrazu

Miłośnicy trylogii Jacksona mogą być spokojni. Z pierwszych recenzji okazuje się, że tym razem wydawca nie dał plamy. Obraz we wszystkich odsłonach Władcy Pierścieni jest znakomity - taki jaki powinien być. Teraz trylogia ma więcej szczegółów i wygląda bardziej “filmowo". O wiele lepiej niż było to w kinowych edycjach Władcy Pierścieni na Blu-ray. Poprawiono zwłaszcza gradację kolorów w Drużynie Pierścienia.

Władca Pierścieni premiera Blu-ray

Władca Pierścieni premiera Blu-ray

Drużyna Pierścienia ze słabym obrazem - widziałem, potwierdzam...

Sam jestem co prawda raczej miłośnikiem sagi Gwiezdne Wojny, ale miałem (nie)przyjemność oglądać kinową edycję trylogii Władca Pierścieni na Blu-ray i faktycznie transfer obrazu był rozczarowujący, zwłaszcza w Drużynie Pierścienia. Było to frustrujące, gdyż (przynajmniej dla mnie) to najlepsza część trylogii. Wyglądało to tak, jakby wydawca wolał wydać niezbyt udany produkt na rynek, zamiast przełożyć datę premiery. Dobrze, że nowa edycja jest już poprawiona. Ale przypadek Władcy Pierścieni uczy, że jeżeli chcemy zakupić jakiś film w wersji Blu-ray, powinniśmy najpierw poszukać recenzji tej edycji.

Dla tych, którzy wolą klimaty SF od fantasy polecam artykuł Obcy na Blu-ray - 10 kosmicznych inwazji.

Źródło: the Blu-ray Blog