Trzeba mieć fantazję i DVD

FantasyDVD Player Professional 8.5 to program do odtwarzania filmów DVD, który będzie odpowiadał zwłaszcza osobom przykładającym dużą wagę do wyglądu. Jego możliwości idą w parze z interfejsem - jest tu wszystko co potrzeba w tego typu aplikacji.

Okno programu przypomina inne aplikacje tego typu - u dołu ekranu dostępny jest panel kontrolujący odtwarzanie (play, stop, pauza, itd.). Niestety takie rozwiązanie niewiele ma wspólnego z wygodą. Na szczęście jest jeszcze menu kontekstowe dostępne po kliknięciu prawym klawiszem myszy. Wszystkie polecenia dostępne są z długiej listy, a szczegółowa konfiguracja po otwarciu zaawansowanych ustawień.

Duży plus należy się autorom za umieszczenie dodatkowych przycisków wokół okna odtwarzania. Dzięki nim można powiększyć lub oddalić obraz, zrobić zdjęcie, ustawić parametry obrazu oraz dźwięku. Jest to o tyle istotne, że wszystkie zmiany jakie zostaną wprowadzone widać natychmiast na monitorze. Pozostałe przyciski pozwalają wybrać plik do odtwarzania, przejść do menu, rozdziału lub zakładki.

Aplikacja obsługuje "playlisty" (bardzo przydatne w trakcie oglądania seriali) oraz zaawansowane funkcje zarządzania czasem odtwarzania.

Program odtwarza formaty DVD, VCD, SVCD, AudioCD, DAT, VOB, MPEG, MPEG4, MPG, M1V, M2V, MPA, MPE, AVI, ASF, WAV, WMV, WMD, WMA, MIDI, MID, RMI, MP1, MP2, MP3, MPA, OGG, RM, RMVB, MOD, STM, S3M, IT, XM oraz MTM.

Aplikacja w wersji demonstracyjnej wyświetla co kilka minut informacje o rejestracji i automatycznie się zamyka. Pełna wersja kosztuje 29,80 USD. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również