Trzech Wspaniałych

Nareszcie pojawiła się w sprzedaży pecetowa wersja MDK2, już niebawem polska premiera.

Posiadacze konsoli Sega Dreamcast cieszą się grą już od ponad miesiąca, ale użytkownicy komputerów PC otrzymali ją dopiero teraz. Drugą część kultowego MDK już od kilku dni można znaleźć na półkach amerykańskich sklepów z oprogramowaniem.

Wspomniany produkt jest dziełem fachowców z Bioware odpowiedzialnych m.in. za obie części Baldur's Gate i nadchodzący Icewind Dale. Po raz kolejny możemy stawić czoło inwazji niebezpiecznych obcych - Streamriders. W roli obrońcy planety Ziemi ponownie występuje Kurt Hectic, ale oprócz niego pojawiają się również cybernetyczny pies Max i szalony naukowiec - doktor Hawkins. Każdy z bohaterów specjalizuje się w określonym rodzaju walki i posiada indywidualny zestaw narzędzi defensywno-ofensywnych. Te ostatnie świetnie sprawdzają się w konfrontacji z kilkudziesięcioma różnorodnymi gatunkami nieprzyjaciół.

Rozgrywka została podzielona na osiem ogromnych poziomów składających się z wielu mniejszych obszarów połączonych systemem korytarzy. Za oprawę wizualną odpowiedzialny jest niezwykle wydajny engine Omen, generujący trójwymiarową grafikę o bardzo dużej ilości szczegółów. Równie dobrze prezentują się efekty akustyczne oraz stwarzająca niepowtarzalną atmosferę muzyka. Całości dopełniają charakterystyczne dla serii elementy humorystyczne.

Dystrybucją MDK 2 w Polsce zajmie się firma CD Projekt, ale na krajową premierę gry będziemy musieli poczekać do sierpnia. Warto czekać, bowiem za dwa miesiące otrzymamy profesjonalnie zlokalizowany produkt (nad wersją polską pracuje jak zwykle sztab fachowych tłumaczy oraz kilku znanych aktorów).


Zobacz również