Trzech na jednego

Xerox, Sharp i Fuji Xerox będą wspólnie produkować drukarki atramentowe. Przymierze zawarto w celu lepszego konkurowania z firmą Hewlett-Packard.

Firmy Xerox, Sharp i Fuji Xerox poinformowały o opracowaniu nowej generacji technologii druku atramentowego, która umożliwi szybsze i bardziej ekonomiczne drukowanie. Wszystkie trzy przedsiębiorstwa wprowadzą na rynek pełną serię niedrogich drukarek atramentowych. Produkty te będą sprzedawane za pośrednictwem ponad 10 tys. sklepów detalicznych i witryn WWW. Zdaniem producentów cechować będzie prędkość i oszczędność. Tryb pracy - eXpress, jak twierdzi Xerox, umożliwi drukowanie z szybkością o połowę większą niż ta, którą zapewniają obecnie dostępne na rynku modele. Nowe drukarki mają także zużywać do 20 % mniej niż produkty konkurencyjnych firm. Xerox, Sharp i Fuji Xerox nie ukrywają, iż ich wspólne przedsięwzięcie jest wyzwaniem dla firmy Hewlett-Packard, która w znacznym stopniu zdominowała rynek drukarek atramentowych.

"Działając wspólnie, firmy Xerox, Sharp i Fuji Xerox dokonały czegoś, czego żadna z nich nie mogłaby osiągnąć samodzielnie. Razem stanowimy ogromne przedsiębiorstwo z kapitałem wielu miliardów dolarów, dysponujące niezrównaną zdolnością do konkurowania na rynku drukarek atramentowych" - powiedział Rick Thoman, prezes i dyrektor generalny firmy Xerox.