Trzech wspaniałych: OMEN X 2S, OMEN 15 i OMEN 17, laptopy dla wymagających graczy

Urządzeń z linii produktów OMEN od HP nie trzeba nikomu przedstawiać, w jej skład wchodzą nie tylko ciekawe akcesoria jak np. słuchawki, myszki cz klawiatury, ale również monitory, komputery PC typu desktop i laptopy. Te ostatnie, należą do jednych z najciekawszych na rynku, a zawdzięczają to m.in. bogatej konfiguracji, ciekawym dodatkowym funkcjom oraz nieprzeciętnemu designowi.

Spis treści

OMEN 15

W skład serii OMEN wchodzą trzy rodzaje laptopów: OMEN 15, OMEN 17 oraz OMEN X2S. W przypadku pierwszych dwóch modeli, mamy tak naprawdę do czynienia z całą gamą produktów, które potrafią się dość znacząco różnić konfiguracją.

OMEN 15 to najbardziej kompaktowy z produktów, dostępnych w ofercie firmy. Oferuje on użytkownikowi matową matrycę o przekątnej 15,6-cala i rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), z maksymalną częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Co istotne, ekran urządzenia zapewnia również możliwość wyświetlania treści w jakości 4K (ale tylko przy 60 Hz). Gracze z pewnością docenią także technologię G-Sync od Nvidii, która synchronizuje częstotliwość odświeżania matrycy i karty graficznej, co przekłada się na płynną rozgrywkę bez tzw. „tearingu”.

Trzech wspaniałych: OMEN X 2S, OMEN 15 i OMEN 17, laptopy dla wymagających graczy

Jak już wspomnieliśmy, OMEN 15 jest dostępny w kilku wariantach, dzięki czemu użytkownicy mogą z łatwością dopasować sprzęt do swoich potrzeb i budżetu. W zależności od wybranej wersji, laptop ten może posiadać procesor Intel Core i5 (8 lub 9. generacji), Intel Core i7 (9. gen.) lub Intel Core i9 (9. gen.) oraz jedną z następujących kart graficznych: Nvidia GeForce GTX 1650, GTX 1660, GTX 1660 Ti, RTX 2060, RTX 2070 Max-Q, RTX 2080 Max-Q. Na pokładzie urządzenia zmieści się również do 32 GB pamięci RAM DDR4 oraz, nawet dwa dyski twarde - szybki SSD oraz klasyczny HDD.

OMEN 15 może się również pochwalić wydajnym układem chłodzenia, systemem audio Bang & Olufsen oraz gniazdem słuchawkowym DTS headphone:X, które sprawi, że po podłączeniu słuchawek, użytkownik otrzyma dostęp do dźwięku przestrzennego 3D.

Całość zamknięto w obudowie o „drapieżnej” stylistyce, charakterystycznej dla serii. Warto też dodać, że producent pozwala na samodzielną modyfikację laptopa, a to za sprawą specjalnego panelu na jego spodzie. Umożliwia on łatwą wymianę pamięci RAM, dysku twardego czy SSD.

OMEN 17

Kolejny laptop należący do linii producenta to OMEN 17, tutaj podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, mamy do czynienia z urządzeniem dostępnym w kilku konfiguracjach sprzętowych.

OMEN 17 napędzany jest przez procesory z rodziny Intel Core i7 8. gen, Intel Core i5 9. gen bądź Intel Core i7 9. gen., towarzyszy im do 32 GB pamięci RAM DDR4 oraz karta graficzna marki Nvidia (GeForce GTX 1060, 1070, 1650 bądź GTX 1660 Ti oraz GeForce RTX 2060, RTX 2070, RTX 2080). Podobnie, jak w przypadku modelu OMEN 15, tak i tutaj użytkownik może liczyć na dysk SSD, HDD bądź oba.

Trzech wspaniałych: OMEN X 2S, OMEN 15 i OMEN 17, laptopy dla wymagających graczy

Bez względu na wybrany wariant, każdy model tego gamingowego komputera może się pochwalić również matową matrycą o przekątnej 17,3-cala i rozdzielczości FullHD, z częstotliwością odświeżania wynoszącą maksymalnie 144 Hz. Oczywiście nie zabrakło również wsparcia dla jakości 4K oraz technologii G-Sync.

Laptopy OMEN 17 zapewnią swoim użytkownikom również wysoką jakość dźwięku, a to za sprawą systemu audio, który powstał przy współpracy z firmą Bang & Olufsen. Co więcej, jak zapewnia producent, nawet przy największych obciążeniach temperatura urządzenia pozostanie w normie, a to dzięki zastosowaniu autorskiego system chłodzenia - Omen Tempest Cooling Technology, z dwoma dużymi wentylatorami na czele.

Trzech wspaniałych: OMEN X 2S, OMEN 15 i OMEN 17, laptopy dla wymagających graczy

OMEN 17 to świetny wybór dla graczy, którzy cenią sobie większy wyświetlacz, trzeba jednak mieć na uwadze, że pomimo ergonomicznych kształtów, laptop waży ponad 3,6 kilograma.

OMEN X 2S

Ostatni z laptopów, wchodzących w skład gamingowej linii OMEN, to model X 2S czyli spełnienie marzeń każdego gracza.

Przede wszystkim, OMEN X 2S zapewni najwyższą możliwą wydajność, a to dzięki hi-endowym podzespołom, wśród których warto wyróżnić: procesor Intel Core i7 lub i9 9. gen, kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 2070 lub 2080 w wersji Max-Q, oraz do 32 GB pamięci RAM DDR4. Z całą pewnością, warto również docenić obecność szybkiego dysku SSD.

Choć możliwości modelu OMEN X 2S działają na wyobraźnię, to laptop ten może się pochwalić jeszcze kilkoma ciekawymi elementami, szczególnie, że jest to pierwszy tego typu sprzęt na świecie, wyposażony w dwa ekrany. 15,6-calowy wyświetlacz główny prezentuje treści w rozdzielczości FullHD (144 lub 240 Hz) oraz 4K (60 Hz), a wszystko to ze wsparciem dla technologii G-Sync.

Trzech wspaniałych: OMEN X 2S, OMEN 15 i OMEN 17, laptopy dla wymagających graczy

Dodatkowa matryca została umieszczona nad klawiaturą i oferuje 6-calowy, dotykowy panel o rozdzielczości FullHD. Jest ona całkowicie niezależna od głównego ekranu i za jej pośrednictwem, możemy korzystać z serwisów Twitch, YouTube czy Spotify, bez potrzeby odrywania się od rozgrywki. Za pośrednictwem darmowego oprogramowania OMEN Command Center, dodatkowy wyświetlacz w OMEN X 2S, zyskuje jeszcze więcej możliwości. Command Center pozwala na skopiowanie i powiększenie dowolnego wycinka ekranu głównego, oraz wyświetlanie go w czasie rzeczywistym na mniejszej matrycy.

Producent zadbał nawet o najmniejsze detale w modelu OMEN X 2S, jego użytkownicy mogą liczyć również na: system audio Bang & Olufsen z dwoma głośnikami stereo i wsparciem dla DTS:X Ultra, klawiaturę z funkcją Anti-Ghosting i programowalnym podświetleniem RGB oraz układ chłodzenia Omen Tempest Cooling, ze wsparciem specjalnej pasty termoprzewodzącej, na bazie ciekłego metalu, marki Thermal Grizzly – Conductonaut, która dodatkowo dba o utrzymanie niskiej temperatury urządzenia, nawet przy największym obciążeniu.

OMEN X 2S to jeden z najbardziej innowacyjnych laptopów na rynku, jednak trzeba się przy tym liczyć, że jego cena również do najniższych nie należy.