Trzeci Myst

Nadchodzi kolejna część niezwykle popularnej przygodówki Myst.

Wszystko wskazuje na to, że gatunek przygodówek powoli zaczyna się odradzać. Na stronach internetowych pojawia się coraz więcej zapowiedzi tego rodzaju gier. Jednym z bardziej oczekiwanych tytułów jest kolejna część kultowej sagi Myst.

Pełny tytuł nowej gry brzmi Myst III: Exile, a tworzona jest ona w siedzibie Presto Studios (autorzy m.in. Journeyman Project). Podczas rozgrywki dane nam będzie zwiedzić pięć wieków historii. Nasze zadanie polegać ma głównie na rozwiązywaniu najprzeróżniejszych zagadek logicznych, w czym mogą pomóc różne postacie, jakie w czasie wędrówek będziemy napotykać. Interakcja z otoczeniem będzie odbywać się za pomocą funkcjonalnego interfejsu użytkownika, a sposób poruszania się ma przypominać produkcję FPP. Całości dopełni interesująca warstwa fabularna oraz mistrzowsko wykonana oprawa wizualna i dźwiękowa (twórcy kładą tu nacisk przede wszystkim na nastrojową muzykę).

Twórcy zapowiedzieli wydanie Myst III: Exile w I kwartale 2001 r. Ogólnoświatową dystrybucję powierzono już firmie Mattel Interactive. Więcej informacji o grze można znaleźć na witrynie znajdującej się pod adresem www.myst3.com/.