Trzeci kwartał przyniósł Sony spore straty

Od dłuższego czasu japoński gigant znajduje się pod przysłowiową "kreską". Trzeci kwartał miał przynieść straty, jednak nie spodziewano się aż tak dużych.

Chociaż Playstation 4 sprzedaje się świetnie, to Sony pociągnęły w problemy finansowe smartfony. Według ostatnich doniesień firma chce zrezygnować z tanich i średniaków, skupiając się na modelach z wyższej półki. Póki co w okresie od lipca do końca września straty wyniosły 1,25 miliarda dolarów, z czego to smartfony właśnie stanowią większość tej kwoty, a konkretnie - 1,07 miliarda. Dla porównania - dział filmowy Sony zanotował stratę "tylko" 10 milionów dolarów.

Sony udało się jednak zwiększyć nieco sprzedaż - skoczyła ona o 7%. Częściowo dzięki konsoli, częściowo dzięki oddziałowi zajmującemu się muzyką. Inwestorzy wierzą, że gigant z powrotem stanie na nogi i na nowojorskiej giełdzie notowania firmy nie spadły po ogłoszeniu raportu finansowego, a wręcz przeciwnie - wzrosły o 5%. Samo Sony spodziewa się na zamknięcie roku fiskalnego (marzec 2015) łącznej straty w wysokości 2,1 miliarda dolarów, więc najgorszy okres powinien być już za firmą.