Trzecia beta Internet Explorera 7

Microsoft udostępnił do pobrania trzecią publiczną wersję beta najnowszego wydania swojej przeglądarki internetowej. Gigant z Redmond zapowiada, że z chwilą premiery edycji finalnej IE7, aplikacja wejdzie w 18-miesięczny cykl rozwojowy, co oznacza, że kolejne pełne jej wersje będą publikowane co 1,5 roku.

Trzecia wersja beta IE7 niesie ze sobą kilka nowości, jak choćby możliwość zmiany kolejności wyświetlania poszczególnych kart metodą 'drag-and-drop', okno globalnych ustawień wątków RSS, funkcja odświeżania wszystkich wątków RSS i automatyczne wyświetlanie poziomego paska przewijania w czasie skalowania strony. Dodatkowo, nowa edycja uwzględnia łatki zawarte w czerwcowym biuletynie bezpieczeństwa Microsoftu.

Koncern z Redmond zapowiada, że wersja IE7 RTM (Ready-To-Manufacture - gotowa do zaprezentowania odbiorcom) - zostanie udostępniona szóstego grudnia br. Ciekawe, czy producent wywiąże się z tych obietnic, zważywszy na fakt, że przesunięciu uległy premiery "flagowych" produktów firmy, czyli systemu Windows Vista, a ostatnio także i pakietu biurowego Office 2007.

Plik instalacyjny (12,5 MB) dostępny jest do pobrania ze strony producenta.