Trzecia beta Opery 10

Opera Software wydała trzecią wersję testową swojej najnowszej przeglądarki internetowej. Jak przekonują twórcy, w Operze 10 beta 3 priorytetowo potraktowane zostały wydajność i stabilność aplikacji, zdecydowano się też na optymalizację mechanizmu Opera Turbo oraz dalsze modyfikacje interfejsu, poprawiające atrakcyjność programu.

Pozostałe nowości w tym wydaniu przeglądarki to m.in. poprawiony system zakładek (można oglądać tzw. wizualne zakładki, czyli miniatury prezentujące zawartość zakładki, z boku lub na górze ekranu; miniatury można też powiększać). Z programem zintegrowano też narzędzie do automatycznego zgłaszania błędów. Przeglądarka dostępna jest w 38 wersjach językowych.

W Operze 10 beta 3 nie znalazła się za to usługa Unite. Ta platforma komunikacyjna znajduje się jeszcze w fazie alpha i cały czas jest dopracowywana.

Przypomnijmy, że Opera 10 wykorzystuje silnik renderujący Presto 2.2, obsługuje kaskadowe arkusze stylów, aplety Java oraz DOM, dysponuje zintegrowanym klientem poczty, czytnikiem RSS i klientem BitTorrent.