Trzecia generacja kolorowych drukarek OKI

Na początku października odbyła się polska premiera dziesięciu nowych modeli drukarek kolorowych OKI serii C7000 i C9000. Główną zaletą nowej serii ma być połączenie wydruku kolorowego z monochromatycznym, przy zachowaniu wysokiej jakości i szybkości pracy.

Trzecia generacja kolorowych drukarek OKI

Premiera nowych urządzeń zbiegła się z dziesiątą rocznicą działalności OKI w Polsce.

Nowa seria C9000 drukuje do 30 stron A3 na minutę w kolorze i do 37 stron w trybie mono (przy rozdzielczości rzeczywistej 1200x1200 dpi). Nowe modele C7000 drukują 20 kolorowych i 24 czarno-białe strony A4 na minutę, przy maksymalnej rozdzielczości.

Procesor i procesor grafiki zostały skonstruowane tak, aby drukarka przy rozdzielczości rzeczywistej 1200x1200 dpi przyjmowała i wykonywała równocześnie wiele zadań zlecanych w tym samym czasie przez licznych użytkowników sieci.

C7000 i C9000 drukują bez ograniczeń na różnorodnych nośnikach o różnej gramaturze (folie, wizytówki, formaty +A3 i banery). Dodatkowe podajniki na papier są automatycznie wykrywane przez drukarkę i włączane do pracy. Automatyczne rozpoznawanie rodzaju nośnika dostosowuje ustawienia w sterowniku do używanego formatu i gramatury papieru, zapewniając drukowanie bez zacięć.

Funkcja automatycznej kalibracji kolorów zapewniać ma pełną zgodność kolorów na wszystkich drukowanych dokumentach, bez względu na stopień zużycia tonera i bębnów.

Nowe sterowniki do drukarek C7000 i C9000 zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić pracę użytkownikom i ułatwić dostęp do rozbudowanej gamy funkcji dodatkowych, takich jak drukowanie broszur, czy umieszczanie wielu oryginałów na jednym arkuszu.

Druk materiałów poufnych jest zabezpieczony kodem wprowadzanym przez upoważnionego użytkownika. Ciekawostką jest oprogramowanie które monitoruje eksploatację drukarki. Administrator sieci może zarządzać dostępem do druku kolorowego. Informacje dotyczące drukarki są zbierane i edytowane w raporcie Excel. System zabezpieczeń ma być niezawodny, ponieważ wszystkie dane przechowywane są w drukarce, a nie w sieci.

System kopiujący CCS przekształca drukarkę w kompletny system drukujący do biura. Jest to połączenie drukarki, skanera i finishera (dostępnego wyłącznie w wersji C9000).

Rozdzielone tonery i bębny zdaniem OKI, obniżają koszty eksploatacji urządzenia, ponieważ zużycie tonera nie powoduje konieczności wymiany bębna. Użytkownik, bez specjalistycznego przeszkolenia może sam szybko wymienić materiały eksploatacyjne.

Ceny urządzeń zaczynają się od ok 7 tys zł netto.