Trzecie aresztowanie w sprawie zablokowania Xbox Live i PSN

W styczniu doszło do dwóch aresztowań osób podejrzanych o branie udziału w zablokowaniu serwisów dla graczy konsolowych. Dziś nastąpiło kolejne.

Aresztowanie miało miejsce w Southport (północno-zachodnia Anglia), zaś zatrzymany to 18-latek. Nie podano jego personaliów. Zatrzymała go jednostka policji zajmująca się nie tyle cyberprzestępcami, co przestępczością zorganizowaną - SEROCU (South East Regional Organised Crime Unit). Skonfiskowała przy tym kilka urządzeń elektronicznych, które mają pomóc w śledztwie - mogą znajdować się na nich dowody hakerskiej działalności podejrzanego. Młody człowiek został zatrzymany pod zarzutem cyberwłamania, gróźb karalnych, a także podawania fałszywych informacji organizacjom związanym z prawem.

Trzecie aresztowanie w sprawie zablokowania Xbox Live i PSN

SEROCU ściśle współpracuje z innymi organizacjami policyjnymi, jak National Cyber Crime Unit, North West Regional Organized Crime Unit, a także zespołami FBI w USA. Chcą one wspólnie ująć cały Lizard Squad, przy czym doskonałe kontakty na całym świecie mają ułatwić złapanie hakerów gdziekolwiek by nie byli. Jak na razie szczegóły śledztwa nie zostały podane do publicznej wiadomości, ale trzy aresztowania w ciągu stycznia pokazują, że sprawa znajduje się w centrum uwagi policji. Przypomnę na koniec, że proces pierwszego aresztowanego ma mieć miejsce w marcu b.r.