Trzęsienie ziemi po premierze PS3

Ubiegły tydzień był dla graczy niezwykle emocjonujący - szczególnie dla tych, mieszkających w Japonii lub Stanach Zjednoczonych. To właśnie w tych dwóch państwach odbyła się wielka premiera konsoli nowej generacji marki Sony. Mowa oczywiście o PLAYSTATION 3.

Trzęsienie ziemi po premierze PS3

Premiera PS 3 w Japonii

Pierwszy wstrząs nastąpił w Japonii. Sony rzuciło na rynek Kraju Kwitnących Wiśni jedynie 80 000 sztuk PS 3. Efekt był wiadomy - kilometrowe kolejki, afery i awantury.

Przed jednym z największych sklepów z elektroniką w Tokyo, na swoją szansę nabycia konsoli czekało przez całą noc około 1500 osób! Obsługa sklepu bez skrupułów poinformowała, że jeśli ktokolwiek zostanie ranny, sprzedaż zostanie wstrzymana. Ostrzeżenie pomogło.

Kilka dni po premierze w Japonii, PS 3 trafiła na rynek amerykański. Tu również nie obyło się bez przykrych incydentów.

W sieci znaleźć można liczne informacje o napadach na świeżych nabywców PS 3 (również z użyciem broni palnej!), czy o zamieszkach, jakie miały miejsce przed niektórymi hipermarketami (centrum handlowe w Bostonie, Wal-Mart w Palmday, starcia z policją w Fairfax).

Nie wszyscy jednak ruszyli do sklepów z miłości do marki Sony, czy gier w ogóle. Chodzi o tych, dla których premiera PS 3 była doskonałą okazją aby zbić interes. Głośno było o biznesmenach, którzy opłacali stojących w kolejce ludzi, czy osobach, które zakupiły więcej niż 30 sztuk konsoli na raz. Mówiło się także o zamieszaniu we wszystko mafii...

Trzeba przyznać, że interes opłacił się. Oficjalna cena PS3 waha się w granicach 500-600 dolarów za sztukę. Tymczasem, na popularnym serwisie aukcyjnym eBay, średnia kwota, którą trzeba zapłacić za platformę wynosi... 1959.73 dolarów!