Trzy aktualizacje nie pomogły! Samsung Galaxy S20FE nadal nie działa

Tani flagowiec Samsunga na ten rok boryka się z niemałym problemem. NIestety Koreańczycy nie potrafią go naprawić. NIe pomogły nawet trzy aktualizacje oprogramowania.

Samsung Galaxy S20FE to najnowszy model z rodziny Galaxy S20. Smartfon ten pozycjonowany jest jako budżetowy flagowiec i z miejsca przypadł do gustu całkiem sporej klienteli. Niższa cena w połączeniu z flagowymi podzespołami oraz dostępna w Europie konfiguracja z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 zainteresowały internautów.

Samsung Galaxy S20FE

Samsung Galaxy S20FE

Niestety osoby, które zdecydowały się na zakup Galaxy S20FE nie są do końca zadowolone. Wszystko przez problemy z działaniem ekranu dotykowego, które po raz pierwszy pojawiły się już miesiąc temu - niemalże od razu po premierze urządzenia.

Samsung już dwukrotnie próbował naprawić usterkę za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Wczoraj udostępniono trzecią poprawkę, która miała definitywnie rozwiązać problem. Niestety użytkownicy raportują, że ekran dotykowy Galaxy S20FE nadal nie działa tak, jak powinien.

Smartfon wyposażono w 6,5 calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. To inny wyświetlacz, niż w droższych modelach Galaxy S20. Panel posiada jednak wsparcie dla 120 Hz częstotliwości odświeżania oraz 240 Hz częstotliwości próbkowania dotyku. To właśnie ten ostatni element sprawia niemałe problemy.

Użytkownicy cały czas zgłaszają problemy z działaniem warstwy dotykowej. Ekran Galaxy S20FE nie reaguje na dotyk lub przypadkowo sam wchodzi w interakcje z interfejsem użytkownika.

Samsung wprowadził nowe oprogramowanie układowe - G781BXXU1ATK1. W dzienniku zmian znajdziemy informacje, które wskazują, że Koreańczycy poradzili sobie z problemami ze stabilnością pracy dotyku. Niestety zgodnie z informacjami zebranymi przez portal GSMArena problem nie został rozwiązany. Niektórzy użytkownicy informują, że zmniejszyła się częstotliwość występowania, ale czasami nadal nie są w stanie korzystać ze swojego urządzenia.

Po kilku nieudanych próbach użytkownicy obawiają się, że problemy związane są bezpośrednio z wyświetlaczem. Samsung nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie.

Zobacz najświeższe informacje o przyszłorocznych flagowych Galaxy S21.

Źródło: slashgear.com