Trzy cyfrówki Pentaxa

Amerykański oddział koncernu Pentax, planuje wprowadzenie na rynek w przyszłym miesiącu trzech nowych aparatów cyfrowych. Będą one kompatybilne zarówno z systemami Windows jak i Mac OS X oraz Mac OS w wersjach 8.6-9.x.

Pierwszy z modeli – Optio 555, zaopatrzony jest w matrycę o rozdzielczości 5 megapikseli, 5-krotny zoom optyczny i 4-krotny zoom cyfrowy. Pentax podkreśla, iż następca Optio 550 szybciej przechodzi w stan gotowości od momentu włączenia oraz posiada intuicyjne menu, pozwalające na łatwe przełączanie się między trybem odtwarzania, a trybem wykonywania zdjęć. Dzięki technologii PictBridge zastosowanej w urządzeniu można przesłać zdjęcia bezpośrednio na drukarkę.

Model Optio S4 jest propozycją skierowaną do zwolenników bardziej multimedialnego wykorzystania aparatu cyfrowego. Posiada on opcję nagrywania filmów z dźwiękiem oraz dodawania 30-sekundowych informacji głosowych do wykonanych zdjęć. To wszystko możemy zapisać na 11 MB pamięci zainstalowanych w aparacie. Matryca jaką dysponuje urządzenie o 3-krotnym zoomie optycznym i ma rozdzielczość 4,23 megapiksela.

Ostatni z prezentowanych aparatów, o symbolu Optio 33WR, posiadający również 3-krotny zoom optyczny oraz matrycę o rozdzielczości 3,2 megapiksela jest dodatkowo wodoodporny. Także ten model zaopatrzony jest w funkcję nagrywania filmów z dźwiękiem, które możemy później obejrzeć na wbudowanym wyświetlaczu LCD o przekątnej 1,6 cala.

Ceny nowych produktów jak dotąd pozostają nieznane.

Więcej informacji:

http://www.pentaxusa.com