Trzy lata nadzoru za pomoc w prowadzeniu wareza

Sąd stanowy Connecticut skazał jednego z mieszkańców Florydy na trzy lata nadzoru za pomoc w prowadzeniu wareza, który służył do rozpowszechniania nielegalnego oprogramowania.

Steven Fiatarone (55 lat) został skazany na trzy lata nadzoru policyjnego za pomoc w prowadzeniu serwera zawierającego setki tysięcy kopii nielegalnego oprogramowania, które było rozpowszechniane w sieci. Oskarżony został również ukarany grzywną w wysokości 2 tysięcy dolarów.

Serwer oskarżonego, określony nickiem "Nite Ranger Hideout", umiejscowiony był w jednej ze szkół, w stanie stanu Virginia.

Wiadomo, że Fiatarone należał do większej grupy osób specjalizujących się w łamaniu zabezpieczeń i rozpowszechnianiu nielegalnych plików. Sam oskarżony, który w sieci krył się pod nickiem "kidzap", od listopada 2002 do kwietnia 2003 dodał na serwer 23,572 tysiące plików oraz ściągnął 20,487 tysięcy plików. Za nielegalną działalność groziła mu kara więzienia, postanowił jednak przyznać się do winy i odsłonić kilka faktów z działalności całej grupy. Wyrok złagodzono.

Wśród programów złamanych i udostępnionych przez Fiatarone'a znalazły się m.in. specjalistyczne aplikacje Pro/Concept oraz ColdFusion MX 6.0.1.

Na początku miesiąca podobny wyrok dostał Hardick, inny członek grupy warezowej.


Zobacz również