Trzy miliony Gears of War, dziesięć milionów Xboksów

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Gears of War zostało sprzedane już w trzech milionach egzemplarzy. Wieści te właśnie zostały oficjalnie potwierdzone przez Microsoft. Firma przy okazji poruszyła również inne tematy...

Gigant z Redmond ma się czym pochwalić. Przedstawiciele firmy właśnie poinformowali, że Gears of War osiągnęła status potrójnej platyny i w ciągu zaledwie dziesięciu tygodni sprzedała się aż w trzech milionach egzemplarzy.

To jednak dopiero początek góry lodowej. Według Microsoftu, Gears of War zakończyła 2006 rok jako "najlepiej sprzedający się tytuł grudnia na dowolną platformę".

Niesamowita popularność gry pociągnęła za sobą kolejne sukcesy. Z pewnością zaś przyczyniła się do osiągnięcia przez Microsoft liczby 10 milionów sprzedanych Xboksów 360.

Przedstawiciele firmy nie kryją swojego zadowolenia: "Wszystko wskazuje na to, że Gears of War dołączy do przebojowych serii w rodzaju Halo, Grand Theft Auto, czy Zelda i stanie się jedną z najlepiej sprzedających się gier wideo wszech czasów" - powiedział Jeff Bell, wiceprezes ds. marketingu w Microsoft Game Studios. "Tytuł już ugruntował swoją pozycję jako najbardziej udany debiut na konsolach nowej generacji" - dodał Bell.

Co ciekawe, Gears of War ma również sukcesy w branży filmowej. Zwiastun "Gears of War / Mad World" reklamujący grę został wyróżniony w rankingu "Book of Tens" serwisu Advertising Age jako jeden z najbardziej kreatywnych pomysłów 2006 roku. Film został obejrzany w Internecie ponad 2,4 miliona razy, a zrealizowana na jego podstawie kampania, nie tylko przyczyniła się do niezwykle wysokiej sprzedaży, lecz także zainspirowała wiele zabawnych parodii krążących w sieci.