Trzy miliony NDS w rękach Brytyjczyków

Konsola DS święci kolejne triumfy. Według najnowszych wyników sprzedaży konsol w Wielkiej Brytanii, handheld znalazł już ponad trzy miliony nabywców. Maszynka Nintendo osiągnęła ten rezultat w dwa lata po swojej europejskiej premierze.

Trzy miliony NDS w rękach Brytyjczyków

Dane opublikował brytyjski oddział Nintendo. Według nich, liczba wszystkich sprzedanych na tamtejszym rynku konsol DS i DS Lite przekroczyła już magiczny próg trzech milionów egzemplarzy. Handheld niepodzielnie królował na listach w 2006 roku. Ten rok również rozpoczął bardzo dobrze.

Co przesądzło o sukcesie DS'a? Z pewnością łatwość obsługi, stosunkowo niska cena oraz świetne, familijne gry z serii Touch Generations. Prawdziwą furorę wzbudziły chociażby Brain Training, Nintendogs czy nieśmiertelny Super Mario Bros. Każdy z tytułów znajdywał się na szczytach list sprzedaży gier na platformy przenośne.

David Yarnton, szef brytyjskiego oddziału Nintendo, stwierdził, że wynik jest najlepszym dowodem na to, iż konsolka ma prawdziwy potencjał. Zapowiedział też, że DS wraz z Wii całkowicie zdominują listy sprzedaży produktów do grania w 2007 roku.