Trzy narzędzia do konwersji grafiki

Jednym z najuciążliwszych zadań twórców witryn WWW jest obsługa plików graficznych, a zwłaszcza ich konwersja do najodpowiedniejszego formatu sieciowego.

Tworzenie i zarządzanie plikami graficznymi na witrynie WWW to jedno z najbardziej czasochłonnych i skomplikowanych zadań projektantów, do których należy m.in. konwersja obrazów do właściwego formatu, specjalna edycja i przystosowanie ich do publikacji w Sieci czy eliminacja tzw. efektu 'czerwonych oczu' w przypadku fotografii. Istnieje jednak wiele narzędzi, które pozwalają sprawnie i szybko wykonać 'brudną robotę', jak np. Advanced Batch Converter, program typu 'shareware', który konwertuje pliki graficzne niemal z dowolnego formatu na inny, włącznie z plikami sieciowymi JPEG, GIF i PNG.

Z kolei Adobe Photoshop Elements to okrojona wersja kombajnu graficznego Adobe Photoshop, która pozwala wykonać niemal każdą operację związaną z edycją grafiki, włącznie z dodawaniem efektów specjalnych, redukcją efektu 'czerwonych oczu', obracaniem i przycinaniem obrazów czy dostrajaniem kolorów. Szczególnie użyteczna w obróbce grafiki jest funkcja automatycznego zmniejszania rozmiarów plików graficznych, bez dramatycznego obniżenia poziomu ich jakości. Adobe Photoshop Elements jest dostępny jako aplikacja 'shareware' dla systemów Windows.

Paint Shop Pro to dla wielu osób zajmujących się grafiką, najbardziej ulubiony program - i zupełnie słusznie. Aplikacja obsługuje bowiem ponad 40 formatów graficznych, oferuje rozbudowane opcje edycyjne oraz możliwość dodawania efektów specjalnych wszelkiego rodzaju. Poza tym oferowana jest wraz Animation Pro, dodatkowym programem do tworzenia animowanych grafik i rozpowszechniana jako program 'shareware' dla systemów Windows.

http://www.adobe.com/products/photoshopel/main.html

http://www.jasc.com/products/psp


Zobacz również