Trzy nowe Nokie z klawiaturą QWERTY

Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek trzech modeli telefonów wyposażonych w klawiaturę QWERTY: Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5.

Nokia C3 to pierwszy telefon z rodziny aparatów korzystających z platformy Series 40, który został wyposażony w klawiaturę QWERTY. Urządzenie umożliwia dostęp do serwisów społecznościowych bezpośrednio z ekranu głównego. Telefon jest wyposażony w Wi-Fi, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MPix i 2,4-calowy ekran. Obsługuje karty pamięci o pojemności do 8 GB.

Telefon umożliwia także zakładanie kont e-mailowych i na komunikatorze - jest to możliwe dzięki usługom Ovi Mail i Ovi Chat. Nokia C3 pojawi się na rynku w trzecim kwartale tego roku i powinna kosztować około 90 euro.

Zobacz również:

  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?

Nokia C6 to smartfon wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 3,2 cala oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY. Oprócz aparatu o rozdzielczości 5 Mpix z automatyczną ostrością i lampą błyskową znajdą się w nim Ovi Mapy z nawigacją pieszą i samochodową. C6 powinien zadebiutować na rynku w drugim kwartale 2010 r., w cenie około 220 euro.

Ostatnia nowość to Nokia E5, który działa pod kontrolą systemu Symbian S60 v. 3.2. Zastosowana w nim bateria umożliwia prowadzenie rozmów przez 8,5 godziny. Wbudowany moduł HSDPA zapewnia szybki dostęp do Internetu z prędkością 10,2 Mbps. Nokia wyceniła E5 na 180 euro bez podatków i dopłat. Będzie go można kupić w trzecim kwartale tego roku.

Galeria zdjęć: Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5.