Trzy nowe PSU Thermaltake Toughpower XT. Najpotężniejszy o mocy 1475 W

Firma Thermaltake wprowadziła do oferty trzy nowe zasilacze z serii Toughpower XT. Wszystkie mogą się pochwalić wysoką sprawnością, natomiast najpotężniejszy z nich oferuje 1475 watów mocy.

Nowe zasilacze zostały zaprezentowane po raz pierwszy kilka miesięcy temu na targach Computex. Są to potężne urządzenia, które powinny z powodzeniem zapewnić energię nawet dla najbardziej wydajnych zestawów komputerowych. Oferują bowiem do ich dyspozycji 1275, 1375 i 1475 watów mocy.

Wszystkie cechują się też wysoką sprawnością co potwierdzają odpowiednie certyfikaty. Pierwszy z nich posiada certyfikat 80Plus Platinum (sprawność na poziomie 89-94%), natomiast dwa pozostałe 80Gold Plus (sprawność na poziomie 87-93%).

Zobacz również:

  • Recenzja: Thermaltake Level 20 BattleStation
  • iPhone - jaka ładowarka jest najlepsza? [RANKING]

Urządzenia są zgodne ze standardami ATX 12 V2.3 i SSI EPS 12V 2.92. Oferują ułatwiający obsługę modularny system okablowania, aktywne układy PFC (Power Factor Correction) i kondensatory typu Solid State, zdolne do pracy w temperaturze 105 stopni Celsjusza. Wyposażone zostały ponadto w dwie linie 12V i dbający o odpowiednie chłodzenie 14-centymetrowy wentylator (korzysta z podwójnego łożyska kulkowego i obraca się z prędkością 1900 obrotów na minutę).

Warto też wspomnieć, że deklarowany przez producenta średni czas "międzyuszkodzeniowy" MTBF (Mean Time Between Failures) wynosi ponad 120 000 godzin.

Urządzenia zostały objęte 7-letnim okresem gwarancji. Do sprzedaży powinny trafić pod koniec tego miesiąca.