Trzy oblicza jednego monitora

Samsung zaprezentował nową serię monitorów multimedialnych osiągających zwiększoną jasność w stosunku do tradycyjnych monitorów oraz umożliwiających dopasowanie obrazu w 3 "trybach" w zależności od ich zastosowania.

Duża liczba użytkowników komputerów PC buduje na ich bazie multimedialne zestawy wyspecjalizowane do projekcji kina domowego. Jednym z podstawowych mankamentów takiego systemu była jakość obrazu, który w trakcie odtwarzania płyty DVD potrzebował innej jasności, kontrastu i współczynnika gamma niż w trakcie standardowej pracy przy edytorze tekstu czy arkuszu kalkulacyjnym. Aby móc w pełni cieszyć się jakością filmów na monitorach CDT wymagany jest poziom jasności odpowiadający temu jaki spotykamy w telewizorach. Jednakże monitory CDT posiadały pewne ograniczenia wynikające z ich parametrów. Nowe modele Samsunga z serii MagicBright nie tylko osiągają zwiększoną jasność w stosunku do tradycyjnych monitorów ale także umożliwiają dopasowanie obrazu w 3 "trybach" w zależności od ich zastosowania.

Tryb Rozrywkowy: pozwala użytkownikowi w pełni wykorzystać zalety technologii MagicBright i dostarcza maksymalną jasność na poziomie 330cd/m2 a także optymalizuje ustawienia kolorów tak aby filmy DVD, TV, gry czy prezentacje wyglądały jak najbardziej naturalnie.

Tryb Internetowy: tryb dostarcza jasność na poziomie 200cd/m2, w którym nieruchome obrazy mogą być oglądane przy większej jasności, podczas gdy tekst jest wyświetlany ostro i wyraźnie - tryb jest idealny do surfowania po internecie.

Tryb Tekstowy: jasność obrazu jest zoptymalizowana na poziomie 150cd/m2. Wysoka ostrość i czytelność obrazu predefiniuje ten tryb do używania podczas pracy z tekstem czy w arkuszu kalkulacyjnym.

Nową technologią, która pozwala osiągnąć telewizyjny poziom obrazu jest High Gamma Electron Gun. Oparta jest ona o działo elektronowe zaprojektowane tak aby osiągnąć podwyższoną jasność w monitorach CDT w efektywny i stabilny sposób. Uzyskano to poprzez wyemitowanie większego prądu katodowego przy tym samym poziomie napięcia wejściowego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu większego obszaru ładowania. Rozwiązanie to uzupełnione jest przez zastosowanie nowego rodzaju maski inwarowej oraz poprzez nałożenie na ekran czulszego i bardziej kontrastowego luminoforu Smart III+. Dla miłośników filmów monitory te uzupełniono układem DynaFlat poprawiającym wrażenie płynności ruchu w trakcie dynamicznych sekwencji filmowych.