Trzy proste kroki, by chronić środowisko z Activejet

Drukarki wielofunkcyjne, produkty fabrycznie regenerowane, edukacja w zakresie sposobu drukowania, a od niedawna możliwość odesłania pustego tuszu w kopercie dołączonej do opakowania. Tak Activejet zachęca klientów do dbania o środowisko. Wysyłka tuszu jest bezpłatna, wystarczą dobre chęci.

Działania związane z ekologią na stałe wpisały się w tryb naszego życia. Trudno dziwić się, iż liczba kampanii zachęcających do ochrony środowiska jest coraz większa. Szereg ułatwień w tym zakresie proponuje również producent tuszów i tonerów Activejet. Marka jako pierwsza na rynku wprowadziła mechanizm ułatwiający oddawanie pustych tuszów, gdyż jak twierdzi…wystarczą trzy proste kroki, by ochronić środowisko.

O tym jak to działa opowiada ekspert marki

Chcemy pozbyć się zużytego tuszu do drukarki. Ale musimy pamiętać, że tusze i tonery posiadają elementy elektroniczne, więc zużyte należą do grupy elektroodpadów, a te nie mogą być wyrzucane łącznie z innymi odpadami. I tu z pomocą przychodzi Activejet. Wystarczy, że skorzystamy z koperty dołączonej do opakowania po tuszu. Koperta przystosowana jest do transportu pustych pojemników. Klient odkleja kopertę, wkłada zużyty tusz i ją zakleja. Kopertę zanosi na pocztę lub wrzuca do skrzynki pocztowej. Prościej się nie da – przekonuje Artur Majewski, ekspert ds. marki Activejet w ACTION S.A.

Co jeszcze możemy zrobić, aby być bardziej eco?

Do ochrony środowiska możemy przyczynić się również wybierając odpowiednią drukarkę i materiały eksploatacyjne. Obecnie najbardziej popularne są urządzenia wielofunkcyjne, które łączą funkcję drukowania, skanowania, kopiowania, oraz mogą wysyłać i odbierać fax. Drukarki te zużywają znacząco mniej prądu, a energia jaka jest potrzeba na ich produkcję jest znacznie niższa od energii potrzebnej na produkcję urządzeń, które mają wyżej wymienione funkcje osobno.

Kolejnym krokiem do ochrony środowiska jest tryb drukowania. Należy wybierać druk dwustronny, zadrukowywać jak największą powierzchnię kartki stosując zmniejszoną czcionkę i marginesy oraz używać papieru powtórnie odzyskiwanego. Przed wydrukiem warto użyć opcji „podglądu wydruku”, aby uniknąć drukowania niepotrzebnych stron.

Decydując się na zakup materiałów eksploatacyjnych powinniśmy wybrać produkty fabrycznie regenerowane. Są to tusze i tonery, które zostały przetworzone na profesjonalnej linii produkcyjnej z wykorzystaniem odzyskanych elementów w taki sposób, aby uzyskać jakość druku nie gorszą niż produkt oryginalny. Energia, która jest potrzebna na przetworzenie produktu jest nawet o 50% niższa względem energii potrzebnej na wytworzenie produktu z nowych elementów. Kupując produkty fabrycznie regenerowane chronimy środowisko, czyli otoczenie, w którym żyjemy, a ono dziś jak nigdy przedtem potrzebuje naszego wsparcia.

Bądź eco! Sprawdź jakie to proste: