Trzy razy Kino Domowe

Magazyn Kino Domowe wyda w grudniu trzy pisma z dołączonymi płytami DVD. Są nimi "Popiół i Diament", "Misja" i "Fortepian", udźwiękowiony w systemach DTS-ES i Dolby Digital Surround EX.

Pod koniec bieżącego roku nakładem wydawnictwa IDG Poland SA ukażą się kolejne dwa wydania specjalne miesięcznika Kino Domowe - Magazyn DVD. Do każdego z nich zostanie dołączony film na płycie DVD.

Kino Domowe - Magazyn DVD 12/2001

Płyta DVD z filmem "Popiół i diament"

Cena brutto - 49,90 zł

Pierwszy dzień sprzedaży - 29.11.2001 r.

W grudniowym numerze redakcja przeprowadza testy kolumn 5.1 do komputera. Testowane są też amplitunery, takich firm jak Denon, Sony i Marantz oraz combo Koda DRA-610 (odtwarza płyty DVD z całego świata).

W dziale "Technikalia" przedstawiamy artykuł o możliwości zamieszczenia zawartości płyty DVD na krążku CD.

W "Stylu życia" zamieszczamy artykuł o kulisach polskich superprodukcji. Poświęcamy też sporo uwagi zapomnianym potworom światowej kinematografii. Prezentujemy także rodzinny portret Waldemara, Bartosza i Jeremiasza Prokopowiczów.

W grudniowym numerze nie zabraknie informacji o filmie "Popiół i diament" zamieszczonym na płycie dołączonej do miesięcznika oraz premier kinowych i nowości na płytach DVD.

Opisujemy także unikatową kolekcję DVD "Ojciec chrzestny" oraz "Gwiezdne wojny: Epizod I - Mroczne widmo".

O filmie

W najnowszym wydaniu naszego miesięcznika prezentujemy film Andrzeja Wajdy

"Popiół i diament". Film został nagrany w formacie obrazu 16:9, na płycie jednostronnej, jednowarstwowej, z dźwiękiem Dolby Digital 5.1.

Pierwszy dzień wolności, ostatni dzień wojny. Maciek Chełmicki, żołnierz AK, ma do wykonania rozkaz. Musi zastrzelić sekretarza partii, który przyjedzie do miasteczka. Zachodzi jednak pomyłka i ginie niewinny przypadkowy człowiek. Akcję trzeba powtórzyć w ciągu najbliższych kilkunastu godzin. W restauracji hotelu "Metropol" Maciek poznaje barmankę Krystynę. Spędzona z nią noc, uświadamia mu bezsens dalszej walki i zabijania, ale poczucie obowiązku wobec przełożonych jest nadal zbyt silne. Szczuka zostaje zabity, a Chełmicki uciekając trafia na patrol żołnierzy, którzy próbują go zatrzymać...

Znakomite, pełne symboliki dzieło Andrzeja Wajdy oparte na motywach powieści Jerzego Andrzejewskiego, uznanej w czasach PRL za arcydzieło literatury. Rewelacyjne zdjęcia i wielka rola Zbigniewa Cybulskiego w filmie, obok którego do dziś nie można przejść obojętnie.

Wydania specjalne Kina Domowego - Magazynu DVD:

Kino Domowe - Magazyn DVD "Dźwięk i obraz" 2/2001

Płyta DVD z filmem "Misja"

Cena brutto - 44,90 zł

Pierwszy dzień sprzedaży - 30.11.2001 r.

W numerze:

lista 25 najlepszych płyt DVD w pięciu kategoriach:

- najlepsze filmy

- najlepsze realizacje audio i wideo

- najlepsze wydania krajowe

- najlepsze bonusy i ukryte dodatki

- najlepsze kolekcje filmowe

- opis koncepcji realizacji płyt idealnych - THX i Superbit

- sklepy, gdzie można najłatwiej, najszybciej i najtaniej kupić płytę DVD

- czarna lista płyt DVD wydanych w Polsce

Płyta DVD:

W drugim wydaniu kwartalnika "Dźwięk i obraz" prezentujemy pełną wersję filmu

"Misja". Film został nagrany w formacie obrazu 1,85:1, na płycie jednostronnej, dwuwarstwowej, z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 (język angielski, polskie napisy).

Niedostępna dżungla na pograniczu Argentyny i Paragwaju. Wysoko, za wodospadami, gdzie nie docierają już nawet handlarze niewolników, hiszpańscy jezuici zakładają misję. Ojciec Gabriel nawraca na katolicyzm i buduje osadę, w której miejscowa ludność chroni się przed wyzyskiem ze strony portugalskich konkwistadorów. Pod wpływem Gabriela, do zakonu wstępuje Rodrigo Mendoza. Były łowca ludzi, który ma na sumieniu zabójstwo rodzonego brata, przeżywa wielką duchową metamorfozę i staje się oddanym bojownikiem o wolność i wiarę. Wkrótce dochodzi do konfliktu między jezuitami a plantatorami, którzy pragną za wszelką cenę rozszerzyć swoją strefę wpływów. Do misji przybywa z Europy kardynał Altamirano, który ma rozstrzygnąć spór. Zakonowi grozi rozwiązanie, a ludzie z osady muszą wrócić do swojego dawnego trybu życia...

W rolach głównych Robert De Niro i Jeremy Irons.

Kino Domowe - Magazyn DVD "Przed premierą" 3/2001

Płyta DVD z filmem "Fortepian"

Cena brutto - 44,90 zł

Pierwszy dzień sprzedaży - 14.12.2001 r.

W numerze:

- co z czym połączyć - połączenie i konfiguracja nagrywarek DVD

- przegląd nagrywarek DVD firm: Panasonic i Pioneer

- nagrywarka stacjonarna kontra komputerowa - opis, zalety i wady obu typów urządzeń

Płyta DVD:

W kolejnym wydaniu kwartalnika "Przed Premierą" prezentujemy pełną wersję filmu "Fortepian". Film został nagrany w formacie obrazu 16:9, na płycie jednostronnej, dwuwarstwowej, z dźwiękiem DTS-ES / DOLBY DIGITAL SURROUND EX (język angielski, polskie napisy).

Ada McGrath opuszcza rodzinną Szkocję i wraz z córką przypływa do Nowej Zelandii. Tam czeka na nią Alisdair Stewart, mężczyzna, którego poślubiła korespondencyjnie na polecenie ojca. Kobieta jest niemową, a ze światem porozumiewa się dzięki pomocy córki. Jej jedynym prawdziwym łącznikiem ze światem staje się jednak fortepian. To dzięki temu niezwykłemu instrumentowi nawiązuje ona przedziwną, półhandlową relację z żyjącym na styku cywilizacji białych i Maorysów Bainesem. Ich romans okazuje się wkrótce silniejszy niż przywiązanie do konwenansów wiktoriańskiego świata i tradycyjnie rozumianej moralności. Przepiękna dzika wyspa jest odtąd tłem dramatycznych wydarzeń, które stanowią przełom w życiu Ady.


Zobacz również