Trzy sieci w jednym chipie

Intel prawdopodobnie już w czwartek zaprezentuje nowy chip, obsługujący aż trzy najpopularniejsze standardy sieci bezprzewodowej - 802.11a, 802.11b oraz 802.11g. Koncern ma już w tej chwili w swojej ofercie układ oferujący wsparcie dla standardów 'b' i 'c' - jest on jednym z podstawowych elementów platformy Centrino.

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli koncernu - na razie wiadomo tylko tyle, że w czwartek ma odbyć się prezentacja "najnowszych bezprzewodowych technologii przeznaczonych dla notebooków z systemem Centrino". Analitycy są jednak przekonani, że ową nowością będzie właśnie 'trójsystemowy' chip.

802.11a jest w tej chwili najmniej popularnym spośród trzech standardów bezprzewodowej sieci - przede wszystkim dlatego, że nie jest kompatybilny z dwoma pozostałymi standardami. Analitycy wróżą mu jednak świetlaną przyszłość, ponieważ, w przeciwieństwie do konkurentów, nie interferuje on z żadnymi urządzeniami (np. telefonami bezprzewodowymi), dlatego znakomicie nadaje się do zastosowań korporacyjnych. Intel zamierza rozwiązać problem kompatybilności właśnie poprzez zaoferowanie pojedynczego układu, zdolnego do obsługi wszystkich trzech najpopularniejszych standardów.