Trzy skanery Hewlett-Packarda

Hewlett-Packard przedstawiła trzy nowe skanery wykorzystujące do pracy technologię podwójnej matrycy CCD.

Nowe modele skanerów Scanjet 7400c/7450c/7490c wyprodukowane przez HP wyposażone są w nowatorską technologię podwójnej matrycy CCD. Łączy ona w sobie dwa sensory, z których jeden o rozdzielczości 2400dpi służy do profesjonalnego skanowania dokumentów, natomiast drugi wykorzystywany jest do digitalizowania uniwersalnych danych, które nie wymagają dużej jakości.

Nowe urządzenia umożliwiają skanowanie do 15 kartek dokumentów formatu A4 w trybie 48 bitów w ciągu minuty, korzystając przy tym z automatycznego podajnika oraz szybką funkcję pre-scan (ok. 4 sekund). Na obudowie wszystkich trzech modeli znajdują się przyciski bezpośredniego dostępu do wybranych funkcji m.in. skanowanie, kopiowanie, e-mail i fax oraz guzik umożliwiający bezpośrednie przesyłanie zeskanowych obrazów do Internetu.

Wraz z kupnem Scanjet 7400c, 7450c i 7490c dostaniemy pakiet oprogramowania niezbędny do optycznego rozpoznawania skanowanego tekstu. Dodatkowo do wersji 7490 dodawany jest program pozwalający na skanowanie dokumentów o formacie przekraczającym A4 oraz pełna wersja CorelDraw 9.0. Wszystkie modele umożliwiają połączenie z komputerem przy pomocy złącza SCSI lub USB, poza tym w Scanjet 7490 zawarta jest karta, przewód oraz sterowniki obsługujące złącze SCSI.

Według informacji udzielonych przez producenta skanery pojawią się w sprzedaży na początku kwietnia, a ich cena ma wynosić odpowiednio 369 GBP, 469 GBP i 649 GBP (wszystkie ceny zawierają VAT).

www.hp.com


Zobacz również