Trzy zasilacze awaryjne firmy Sweex

Na polskim rynku zagościły trzy nowe zasilacze awaryjne firmy Sweex. Urządzenia cechują się niewygórowaną ceną i noszą oznaczenia Compact UPS 600 VA, Intelligent UPS 2000 VA i Intelligent UPS 450 VA.

Jeżeli zdarzyło Ci się, że w wyniku zaniku prądu w gniazdku straciłeś kilkugodzinną pracę, powinieneś zainteresować się awaryjnym zasilaczem, aby nie musieć przechodzić ponownie takiego nieprzyjemnego zdarzenia.

Na rynku zagościły właśnie trzy urządzenia firmy Sweex, które powinny sobie bez problemu poradzić z tego typu zadaniem.

Pierwsze z nich nosi oznaczenie Compact UPS 600 VA i pozwala na jednoczesne podłączenie maksymalnie trzech urządzeń. Zasilacz cechuje moc skuteczna na poziomie 600 VA (moc chwilowa - 300 W) oraz możliwość podtrzymania zasilania przez 40 minut (przy założeniu, że obciążenie nie przekracza 50%).

Zasilacz wyposażony jest ponadto w przycisk reset i alarm dźwiękowy, natomiast czas ładowania jego akumulatorów wynosi 6-8 godzin.

Druga propozycja - model Intelligent UPS 2000 VA - oferuje możliwość podłączenia do sześciu urządzeń oraz ich zasilania w momencie zaniku prądu przez 7 minut (przy obciążeniu 50%). Tym co wyróżnia urządzenie jest sterowanie mikroprocesorowe, wbudowany wyświetlacz informacyjny, port USB oraz dwa złącza Ethernet.

Jeżeli chodzi o parametry urządzenia, cechuje je moc skuteczna 2000 VA oraz moc chwilowa 1200 W.

Ostatnia z nowości nosi oznaczenie Intelligent UPS 450 VA i potrafi w przypadku wyłączenia prądu zasilić do czterech urządzeń przez 5 minut (przy 50% obciążeniu). W jej przypadku moc skuteczna to 450 VA, natomiast moc chwilowa 240 W.

Urządzenie, podobnie jak jego wydajniejszy poprzednik, również wyposażone zostało w port USB oraz dwa złącza Ethernet. Dodatkowo może się jednak pochwalić stabilizującym poziom napięcia układem AVR "Boost and Buck, funkcją automatycznego uruchomienia po przywróceniu zasilania oraz możliwością ładowania w trybie offline.

Warto dodać, że modele z rodziny Intelligent dostarczane są wraz z przydatnym oprogramowaniem ViewPower 2.07, które (między innymi) pozwala na monitorowanie ich pracy.

Nowe zasilacze firmy Sweex objęte są 24-miesięczną gwarancją. Cechują się też niewygórowanymi cenami, które producent ustalił na następującym poziomie:

Sweex Compact UPS 600 VA - 239 zł

Sweex Intelligent UPS 2000 VA - 699 zł

Sweex Intelligent UPS 450 VA - 259 zł

Jeżeli jesteście zainteresowani dodatkowymi informacjami na temat nowości, powinniście zajrzeć na

tę stronę.