Trzymasz laptopa na kolanach? Będziesz bezpłodny

Badanie nowojorskiego uniwersytetu potwierdziło nieprzyjemny fakt o laptopach. Długie trzymanie na kolanach gorącego notebooka może doprowadzić do znacznego uszkodzenia produkowanego nasienia.

Badanie przeprowadzone na State University of New York obejmowało grupę 29 dzielnych śmiałków, którzy celowo trzymali rozgrzane laptopy na kolanach w celach badawczych. Naukowcy cały czas monitorowali temperaturę w okolicach ich kroczy specjalnymi czujnikami.

Badani, by utrzymać balans notebooków trzymali uda razem. W ciągu kilkunastu minut temperatura ich kroczy wzrosła średnio o 2,5 stopnia Celsjusza mimo, że oni sami nie czuli żadnej różnicy.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
  • Jaki wentylator kolumnowy kupić? Podrzucamy kilka ciekawych propozycji

Taki, na pozór niewielki, wzrost może być bardzo niebezpieczny dla mężczyzn i spowodować m.in. problemy z produkcją spermy. Oczywiście wraz ze wzrostem czasu użytkowania urządzenia rośne także zagrożenie i skala niepożądanych efektów ubocznych.

Jak informuje The Register, to nie pierwsze tego typu badania nowojorskiego uniwersytetu stanowego. Po poprzednich, wykonanych w 2004 roku, badacze doszli do bardzo podobnych wniosków, alarmując przy okazji, że wzrost temperatury w okolicach krocza nawet o 1 stopień Celsjusza może spowodować spadek jakości produkowanego nasienia aż o 40%.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: