Tunery telewizyjne ATI na PCI Express

Podczas gdy IDF dla NVIDII stał się okazją do pokazania notebookowych kart graficznych z interfejsem MXM, ATI skoncentrowało się na tunerach telewizyjnych i nowych multimedialnych kartach All-in-Wonder wyposażonych w gniazda PCI Express. Tunery są o tyle ciekawe, że można je instalować parami i w ten sposób oglądać, bądź dokonywać obróbki materiału telewizyjnego z dwóch kanałów jednocześnie.

Tunery telewizyjne ATI na PCI Express

Karta ATI All-in-Wonder oparta o procesor graficzny Radeon X600

Zaprezentowany All-in-Wonder z gniazdem PCI Express wyposażony był w procesor graficzny Radeon X600. Karta ta ma pojawić się na rynku już w przyszłym miesiącu. W zestawie z kartą, której rozmiary są jak na dzisiejsze standardy prawdziwie kompaktowe, znajdziecie znany z poprzednich wersji rozgałęziacz z wejściami i wyjściami wideo (tym razem połączony z kartą cyfrowym nowym złączem) oraz ciekawą nową antenę o kulistym kształcie.

Tunery telewizyjne ATI na PCI Express

Nowy tuner TV od ATI z dwoma wejściami antenowymi

ATI wprowadzi także do oferty nowe, samodzielne tunery TV. Co ciekawe urządzenia te posiadają dwa wejścia antenowe - do telewizji kablowej oraz naziemnej. W ten sposób podłączając do karty dwa źródła, możemy oglądać na monitorze obraz z dwóch kanałów jednocześnie. Co więcej karty można instalować parami i w ten sposób dodatkowo zwiększyć możliwości prezentacji obrazu z wielu kanałów jednocześnie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: