Tuning Firefoksa


Easy Gestures

Centrum nawigacyjne służy do wywoływania funkcji i programów. Jest to zaawansowane narzędzie, które dostosuje przeglądarkę do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Można np. przypisać klawisze uruchomienia wtyczki, zdefiniować akcje, które będą odpowiadały poszczególnym gestom myszy - np. po wciśnięciu prawego przycisku myszy ukazuje się menu z dowolnie zdefiniowanymi funkcjami - "do góry", "strona główna", "idź na dół strony" itp. Gesty myszy znacznie przyspieszają nawigowanie po stronach internetowych, ponieważ nie trzeba przesuwać kursora na pasek narzędzi lub menu główne.

Bookmark All

Szybko dodaje wszystkie otwarte okna do zakładek przeglądarki. Pomaga je organizować, bo nie trzeba dodawać każdej ręcznie. Funkcja może być wywołana kombinacją klawiszy [Ctrl Shift d].

SessionSaver

Automatycznie zapisuje i odtwarza sesje przeglądarki. W zależności od ustawień można zapisywać każdorazowo sesję (podczas zamykania przeglądarki) i odtwarzać ją podczas uruchamiania. Pozwala to kontynuować pracę dokładnie w miejscu jej zakończenia, bez wyszukiwania potrzebnych stron WWW. Zaawansowane opcje konfiguracyjne powinny pomóc w indywidualnym dostosowaniu rozszerzenia.

Bandwidth Tester

Zastanawiasz się, jaka jest prędkość twojego łącza internetowego? Po zainstalowaniu Bandwidth Tester zdefiniowane pliki zostaną pobrane (również z innego serwera), aby dokład- nie określić parametry połączenia.

ColorZilla

Tuning Firefoksa

Wygodna wtyczka dla twórców stron internetowych.

To nieodzowne narzędzie dla grafików i wszystkich, którzy zajmują się tworzeniem stron WWW. Za jego pomocą można pobrać próbkę koloru z dowolnego miejsca w otwartym oknie przeglądarki internetowej. Tak pobrany kolor może być wykorzystany w zewnętrznych programach graficznych.

Google Preview

Dzięki temu rozszerzeniu na stronie z wynikami wyszukiwania Google aplikacja wyświetla miniaturki znalezionych stron internetowych, co ułatwia orientację. Na przykład po wpisaniu "PC World" wyszukiwarka znajduje ponad 700 tysięcy wyników. Dzięki obrazkom widać, który link prowadzi do strony głównej, a który tylko do pokrewnych serwisów internetowych.

Dictionary Search

Niezwykle użyteczne narzędzie dla osób, które korzystają z zagranicznych serwisów i stron internetowych. Jeżeli słowo lub fraza są niezrozumiałe, wystarczy zaznaczyć wybrany fragment na stronie i wybrać z menu kontekstowego wcześniej ustawiony słownik. Domyślnie zdefiniowany jest tylko jeden, ale można skonfigurować nawet cztery.

Bookmarks Synchronizer

Tuning Firefoksa

Znana z Opery funkcja przełączania się między domenami.

Wtyczka synchronizuje plik zakładek (bookmarks) z kopią na serwerze. Taka operacja umożliwia korzystanie ze stale aktualnej wersji ulubionych stron, co bardzo przydaje się osobom, które używają komputera w pracy i w domu, korzystają z kilku systemów operacyjnych lub często reinstalują system. Ustawienia wtyczki umożliwiają ręczne lub automatyczne wysyłanie danych podczas zamykania programu.

BackupFox

Narzędzie archiwizuje całą przeglądarkę Firefox, w tym rozszerzenia, zakładki oraz pliki konfiguracyjne. Przydaje się zwykle przy okazji ponownej instalacji systemu operacyjnego.

Foxy Tunes

Pozwala, bez odrywania się od przeglądarki, uruchamiać i sterować odtwarzaniem muzyki. Po zainstalowaniu dodatku na pasku zadań ukazują się przyciski: Play, Stop, Ff, Rev, Pauzy itp. Narzędzie przydatne dla słuchających muzyki w trakcie przeglądania WWW.

ForecastFox

Rozszerzenie będzie bardzo użyteczne dla wszystkich sprawdzających kilka razy dziennie prognozę pogody. Wtyczka korzysta z informacji pogodowych umieszczonych w serwisie weather.com. Dodatek dostarcza informacji o pogodzie w największych miastach Polski. W dolnej części okna przeglądarki pojawia się ikona ze stanem nieba (chmurka, słońce lub pośrednie) oraz temperatura na kilka najbliższych dni.

Paste and Go

Nieoceniony dodatek, który umożliwia wklejenie adresu internetowego ze Schowka w pole Adres i automatyczne przejście do tego miejsca.

Rewind Fastforward Buttons

Rozwiązanie znane z Opery - rozszerzenie dodaje na pasku nawigacyjnym dodatkowe przyciski, przypominające symbole na magnetowidzie. Służą do przechodzenia między odwiedzonymi domenami (do następnej lub poprzedniej).

Ani Disable

Pozwala na zablokowanie animacji z poziomu menu kontekstowego (kliknięcie prawym przyciskiem myszy). Ta wtyczka nie pozwoli na wyświetlanie się animacji (najczęściej reklam) będących zmorą internautów.