Turbine przejmuje kontrolę nad Lord of the Rings Online Europe

Już niedługo gra MMO osadzona w świecie fantasy stworzonym przez J.R.R. Tolkiena będzie kontrolowana przez firmę Turbine. Jest to związane ze scaleniem wersji amerykańskiej i europejskiej. Serwery nie zostaną połączone, ale do kontynuowania gry konieczna będzie migracja konta.

Codemasters Online Gaming przekaże europejską wersja LOTRO w ręce firmy Turbine, która nadzorowała już jej amerykańskiego odpowiednika. Teraz zostaną one połączone w jeden globalny serwis. Nie oznacza to połączenia serwerów, natomiast będzie wymagało, by posiadacze europejskich kont dokonali ich migracji do nowego serwisu.

Zmiana zostanie wprowadzona w życie 1 czerwca, kiedy to oficjalnie wystartuje nowy globalny serwis Lord of the Rings Online. Migracja konta będzie bezpłatna i ma bezproblemowo przenieść postacie i przedmioty do nowego serwisu gry.

Zobacz również:

  • F1 2021 - masa nowości zupełnie za darmo. Zobacz trailer

Prywatne informacje potrzebne w procesach mikropłatności dokonywanych w grze nie ulegną automatycznej migracji. Te poufne i delikatne dane będą wymagały ponownego wprowadzenia, by można z nich korzystać w nowym serwisie Lord of the Rings Online. Dodane zostaną także nowe opcje dotyczące transakcji.

Wcześniej gra LOTRO udanie zmieniła sposób w jaki na siebie zarabia. Model ze sprzedażą gry na płytach i abonamentem zastąpiła systemem free-to-play, który oferuje darmową grę i możliwością kupowania różnych dodatkowych przedmiotów uatrakcyjniających rozgrywkę. Eurogramer.net informuje, że skupienie się na nieobowiązkowych transakcjach przyniosło wydawcom trzykrotny wzrost przychodów.