Tureccy hakerzy atakują europejskie strony firmy Panasonic

Hakerzy z grupy Turkish Ajan zaatakowali 21 stron należących do japońskiej firmy Panasonic.

Turkish Ajan Hacker Group ukierunkowała swoje ataki na niektóre strony internetowe Panasonic Electric Works i Matsushita z takich europejskich krajów jak Polska, Niemcy, Wielka Brytania, Austria, Hiszpania, Węgry, Holandia, Francja, Włochy, Czechy i Szwajcaria. Hakerzy wykradli również pewne dane i zamieścili je w Internecie. Bardzo szybko je jednak usunęli, więc nie wiadomo co zawierały.

W chwili pisania tego tekstu nie można było wejść na żadną z zaatakowanych stron, które najprawdopodobniej znajdują się na tym samym serwerze. Ich listę znajdziecie poniżej:

Tureccy hakerzy atakują europejskie strony firmy Panasonic

Strony zaatakowane przez Turkish Ajan Hacker Group

Warto dodać, że obecny atak nie jest pierwszym przejawem nienawiści tureckich hakerów do japońskiej firmy. Na początku stycznia podobną akcją dotknięte zostały bowiem należące do niej strony w Czechach i Słowacji.

Oczywiście z tą "nienawiścią do japońskiej firmy" to raczej przesada. Tureccy hakerzy korzystają bowiem po prostu z każdej okazji, aby zaznaczyć swoją obecność. W grudniu poprzedniego roku podobną nienawiścią obdarowali np. strony należące do firmy Renault oraz jej rumuńskiej filii Dacia.