Tureckie strony rządowe zaatakowane przez hakerów

Grupa hakerska Anonymous przeprowadziła atak na niektóre strony rządowe Turcji. Akcja została przeprowadzona w proteście przeciwko planom filtrowania Internetu.

Grupa hakerska Anonymous przeprowadziła atak DDoS (Distributed Denial of Service) tuż przed wyborami w Turcji, które mają się odbyć w najbliższą niedzielę. Celem ataku były wybrane witryny rządowe, natomiast jego powód to zamiar wprowadzenia przepisów (miałyby one wejść w życie z dniem 22 sierpnia), które nakładają na Turków obowiązek wybrania jednego z czterech filtrów prze wejściem do Internetu.

Zaatakowana została m.in. strona Telecommunications Communication Presidency (TIB), czyli instytucji odpowiedzialnej za przygotowanie wspomnianych regulacji prawnych w zakresie filtrowania Internetu (obecnie jej strona wciąż nie jest dostępna).

Zobacz również:

  • Poczta na O2 nie działa! Co się dzieje?
  • Kryptowaluty - aktualne ceny [20.09.2021]
  • Haker sprzedaje narzędzie do ukrywania malware w karcie graficznej

Grupa Anonymous wydała następujące oświadczenie:

"Rząd turecki blokował tysiące witryn i blogów, a uwłaczające godności procesy przeciwko dziennikarzom internetowym wciąż trwają. Teraz od 22 sierpnia rząd chce wprowadzić nowy system filtrowania Internetu, który pozwoli na gromadzenie danych o wszystkich jego użytkownikach. Choć nie jest przejrzyste dlaczego i jak ten system zostanie wprowadzony, jasne jest, że rząd przeniósł cenzurę na następny poziom"

Warto dodać, że grupa Anonymous na początku tego roku w taki sam sposób zaatakowała również strony rządowe Egiptu.