Turniej gier Minecraft - 30 tysięcy do wygrania!

E-sport większości osób może się kojarzyć tylko z shooterami lub grami MOBA. Organizatorzy turnieju MCS MultiplayerLeague Championship chcą udowodnić, że tego typu rywalizację można także przenieść do świata Minecrafta.

Uczestnicy MCS MultiplayerLeague Championship już w najbliższą sobotę – 27 kwietnia – będą mieli okazję zobaczyć na żywo ponad 30 YouTuberów walczących w turnieju Minecraft, wśród których warto wymienić Stuu, Doknesa czy Elvisoo. Nagrodą w tej rywalizacji jest aż 30 tysięcy złotych. Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej hali Torwar. MCS to nie tylko okazja do podziwiania na żywo starć w największej hali sportowo-widowiskowej w Warszawie. Poza widownią dla kibiców odwiedzający imprezę skorzystają również ze strefy VR, dającą okazję do poznania minecraftowej wirtualnej rzeczywistości, czy strefy LEGO Minecraft.

Turniej gier Minecraft - 30 tysięcy do wygrania!

Wisienką na torcie jest specjalna strefa „Free to Play”, gdzie każdy będzie miał szansę rozegrać pojedynek z innymi uczestnikami wydarzenia. Komputery, na których rozgrywane będą te mecze, dostarczył oczywiście OPTIMUS. Są to maszyny z serii E-sport Extreme, więc gwarantują one uczestnikom komfortową i płynną rozgrywkę nawet podczas zmagań na ogromnych mapach. Warto przy okazji wspomnieć, że OPTIMUS wsparł ostatnio również jedną z najlepszych polskich organizacji e-sportowych – AGO Esports, dostarczając kolejną generację komputerów dla drużyny. Chodzi konkretnie o model OPTIMUS E-sport Extreme GB360T-CR3. Nowe zestawy oparto na komponentach Gigabyte oraz Corsair i są one dostępne również do nabycia dla każdego miłośnika gier.

Zobacz również:

  • Minecraft: Bedrock Edition wraca w wersji beta
  • Relacje sportowe czy rozgrywki wirtualne? Telewizory LG OLED pozwalają połączyć obie pasje
  • Nowy Battlefield co dwa lata? Taki plan ma EA