Turniej tenisowy Roland Garros 2011 w 3D - transmisja na żywo także w Polsce

Panasonic, Eurosport i Francuska Federacja Tenisa przedłużyły umowę, dzięki której tegoroczny French Open 2011 - Roland Garros będzie transmitowany na żywo w 3D w domach całej Europy (poza Francją). W Polsce turniej w 3D zostanie pokazany na platformie Cyfra+.

French Open 2011 w 3D

Roland Garros to jedno z najstarszych, międzynarodowych wydarzeń sportowych na świecie. W tamtym roku, turniej Rolland Garros 2010 był testowo pokazywany w wybranych europejskich i polskich sklepach z elektroniką.

- Niezwykle pozytywne opinie, zebrane po zeszłorocznych transmisjach 3D w sklepach, pokazują, że technologia 3D na ekranie telewizora naprawdę oddaje głębokie emocje, jakie towarzyszą kibicowaniu bezpośrednio przy linii kortu - powiedział Michel Grach z Francuskiej Federacji Tenisa.

Roland Garros 2011 na żywo na platformie Cyfra+ i w sklepach

Transmisje 3D cieszyły się dużą popularnością, dlatego tym razem Wielkiego Szlema w 3D możemy obejrzeć również w domu - także w Polsce. Oczywiście o ile mamy telewizor 3D. W Polsce turniej French Open - Roland Garros 2011 na żywo i w technologii 3D będzie można w domu oglądać tylko na platformie Cyfra +. Osoby, które nie mają telewizora 3D, mogą jednak obejrzeć transmisję z turnieju na telewizorach ustawionych w wybranych sklepach w Polsce.

Tenis w 3D - dobry sposób promocji telewizorów

Turniej French Open 2011 potrwa od 22 maja do 5 czerwca. Dla fanów tenisa to niezła gratka, a dla Panasonika dobry sposób na promocję nowych plazm 3D. Przypomnijmy, że Panasonic wprowadził ostatnio na polski rynek swoje neoplazmy - nowe, odchudzone telewizory plazmowe 3D, na których w sklepach wyświetlany ma być turniej Roland Garros 2011. Sport faktycznie lepiej wygląda na telewizorach plazmowych niż LCD, więc to dobre posunięcie Panasonika.