Twają zapisy na beta-testy Warhammera Online

Gra Warhammer Online: Age of Reckoning od samego początku wzbudzała ogromne zainteresowanie wśród fanów gatunku. Niestety, do niedawna twórcy nie potrafili przyciągnąć naszej uwagi niczym, poza kolejnym komunikatem o przesunięciu planowanej premiery. Teraz wygląda na to, że sprawy nabierają wyraźnego rozpędu.

Warhammer nie jest już grą, jest legendą. Cała magia tego dzieła nie polega na tym, że jest to któraś z kolei, część jakiejś gry komputerowej. Historia Warhammera to coś znacznie potężniejszego. Do tej pory, jak wykazały nasze redakcyjne obliczenia, ukazało się około 29 tytułów książek osadzonych w tym świecie. Do tego dochodzi: pięć gier bitewnych, gra fabularna, gra karciana oraz trzy gry planszowe. Grzechem byłoby nie wspomnieć również, o trzech tytułach jakie zostały oddane na użytek graczy lubiących wirtualną rozrywkę. Ah tak, i jeszcze jedno - miliony zagorzałych fanów na całym świecie. To wszystko sprawia, że Warhammer nie jest już grą, jest legendą.

Skupmy się jednak na tytule komputerowym. Warhammer Online: Age of Reckoning, po raz pierwszy zapowiedziany został już bardzo dawno temu. Data premiery gry, wielokrotnie była przekładana na późniejszy termin. Jednak w ostatnim czasie coś jakby drgnęło.

Czasem tym, jest okres od 30 maja 2007 roku. Wtedy to rozpoczęły się zapisy na beta-testy w Europie i Ameryce Północnej. Już w pierwszych dniach zgłosiło się ponad 200 tys. ludzi. Chętnych wciąż przybywa, więc należy się spieszyć. Zainteresowanych tym tematem, odsyłam do oficjalnej strony projektu.

O tym, że coś dzieje się w związku z grą nie świadczą jedynie planowane beta-testy. Na stronie Warhammera pojawiło się wiele nowych informacji i materiałów dotyczących tego jak wyglądać ma przyszły wirtualny świat. Część z nich wygląda naprawdę interesująco.

Dodatkowego smaku całej tej historii dodaje nieoficjalna rywalizacja Warhammera Online z innym wielkim MMORPG'iem, World of Warcraft. Na razie, jest to współzawodnictwo jedynie czysto teoretyczne, bowiem świat Azeroth działa już ponad dwa i pół roku, a Age of Reconing nadal jest na etapie produkcji. Niemniej jednak, początek 2008 roku może okazać się dla fanów gatunku naprawdę interesujący.

Z niecierpliwością oczekujemy na dalszy rozwój wypadków.