Twarde dyski od Seagate z okazji Dnia Star Wars

Firma Seagate oferuje serię twardych dysków o ciekawym designie nawiązującym do Star Wars.

Fot. Seagate

Firma Seagate z okazji Dnia Star Wars (4 maja) przygotowała specjalną edycję swoich twardych dysków. Są to trzy urządzenia HDD o pojemności 2 terabajtów (2 TB) każde, których obudowy udekorowano wizerunkami bohaterów kultowej sagi. Są to postacie Boba Fetta, Grogu i Mandaloriana. Dyski są przeznaczone dla kolekcjonerów, miłośników technologii i jednocześnie fanów Star Wars.

Nowe urządzenia Seagate nawiązujące wzornictwem do StarWars będą częścią serii Star Wars Beskar Inglot. W zamyśle producenta dyski mają pomóc budować klimat kosmicznej sagi w domach użytkowników. Nieprzypadkowo wybrano wizerunki popularnych i sympatycznych bohaterów: łowcy nagród Boba Fetta, przemiłego Grogu i szlachetnego Mandaloriana. Oświetlenie RGB LED dodatkowo podkreśla charakter postaci umieszczonych na obudowach. Pulsujące czerwone światło otrzymał Bob Fett, jaskrawo-niebieski to kolor Grogu, a mocny niebieski jest barwą Mandaloriana.

Zobacz również:

  • Chcesz mieć dysk o kolosalnej pojemności? Seagate obiecuje takie za rok

Jeff Fochtman, wiceprezes Seagate Technology powiedział:

„Nowe wzory dysków są kolejnym efektem naszej długofalowej współpracy z Lucasfilm. Jako firma, chętnie dostarczamy świeże i oryginalne wersje naszych produktów fanom gier i Star Wars. Liczymy, że dzięki unikatowemu designowi i możliwościom technicznym naszych urządzeń, entuzjaści Star Wars będą mogli poczuć, jak Moc przepływa przez ich sprzęt komputerowy, zmieniając go w orbitalne stacje bojowe”.

Dyski FireCuda External Hard Drive (HDD) Special Edition mogą działać we współpracy z komputerami PC i Mac oraz konsolami Playstation i Xbox. Transfer danych i zasilanie dysków realizowane są za pośrednictwem portu USB 3.2 Gen 1. Seagate oferuje na swoje urządzenia dwuletnią gwarancję i usługę odzyskiwania danych (Rescue Data Recovery Services) ważną trzy lata. Za pomocą urządzeń Seagate można przechowywać i swobodnie przenosić kopie gier, plików multimedialnych i innych danych. Dyski oferowane przez Seagate z okazji Dnia Star Wars na pewno ucieszą graczy, fanów technologii i kinomanów ze względu na funkcjonalność oraz interesujący design. Urządzenia znajdą się w sprzedaży jeszcze w maju, w cenie około 509 zł.

Żródło: Seagate