Twardy dysk z wbudowanym gładzikiem

W sieci pojawił się projekt interesującego urządzenia, którego autorem jest niejaki André Silva. Łączy ono w sobie możliwości twardego dysku oraz gładzika i przy odrobinie szczęścia może stać się pierwszym przedstawicielem nowego rodzaju pecetów all-in-one.

Choć LaCie Float to póki co urządzenie pozostające w fazie projektu, kryje się w nim potencjał. André Silva połączył w nim możliwości twardego dysku i gładzika, tworząc bardzo oryginalny sprzęt. Float opiera się na szklanej podstawie dzięki czemu wygląda jakby unosił się w powietrzu. Jego wierzchnią stronę pokryto włóknem węglowym, a w bocznych ściankach ukryto diody LED mogące rozjaśnić ciemne pomieszczenia.

We wnętrzu urządzenia kryje się natomiast klasyczny twardy dysk albo dysk SSD komunikujący się z pecetem za pomocą łącza USB 3.0. Najciekawszym szczegółem jest tu jednak gładzik, który pokrywa cały wierzch "komputera". Reagująca na dotyk powierzchnia sprawia, że LaCie Float, po podłączeniu go do monitora, może w zasadzie być samodzielnym pecetem. Niestety jego twórca nie zdradza czy ktoś zainteresował się projektem i czy ma on szansę kiedykolwiek wejść do produkcji seryjnej.

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie wydrukowany w 3D most otworzyła... królowa Niderlandów!
  • Najlepsze dyski przenośne 2021 [Ranking]