Twardy notebook Panasonica

W sprzedaży pojawił się nowy model laptopa Panasonic Toughbook CF-52 odpornego na uszkodzenia mechaniczne i przeznaczonego do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Panasonic wprowadza na rynek europejski nowy model laptopa: Panasonic Toughbook CF-52, następcę popularnego Toughbooka CF-51. Najważniejsze cechy nowej generacji modeli to większa moc przeliczeniowa, znacznie zwiększone bezpieczeństwo danych oraz szeroka gama portów i złączy. Toughbook CF-52 wyposażony jest w panoramiczny 15,4-calowy monitor ciekłokrystaliczny (WXGA). Komputer działa bez zasilania sieciowego nawet przez siedem godzin, a dzięki ciężarowi 3,3 kilograma jest wyjątkowo lekki w swojej klasie.

Komputer jest przystosowany do najcięższych warunków zawodowej codzienności - spełnia wymagania standardu MIL-STD-810F. Certyfikat ten oznacza, że Panasonic Toughbook CF-52 wytrzyma upadek nawet z wysokości 76cm. Twardy dysk o pojemności 80 GB jest elastycznie połączony z płytą główną i zabezpieczony pianką absorbującą siłę uderzenia. Wibracje czy upadek nawet z wysokości 76cm nie powodują więc utraty danych. Modelowi CF-52 nie szkodzą wahania temperatury od -20 do +60 stopni C i wilgotność powietrza do 90 proc. Dodatkowym plusem w zakresie bezpieczeństwa jest zabezpieczona przed wodą klawiatura i panel dotykowy.

Notebook Panasonic Toughbook CF-52

Notebook Panasonic Toughbook CF-52

Wykonana z lekkiego stopu magnezu obudowa nie tylko chroni elektroniczne wnętrze, ale dzięki matowo-czarnej powierzchni nadaje laptopowi klasyczny, elegancki wygląd.

System operacyjny to Windows XP Professional lub Windows Vista Business. Komputer wyposażony jest w chipset Intel GM965 Express i procesor Intel Core 2 Duo T7100. Urządzenie może być wyposażone w pamięć RAM o pojemności do 4 GB.

Na wyposażeniu znajdziemy ponadto wieloformatową nagrywarkę DVD, cztery porty USB 2.0, złącze Firewire (IEEE 1394a) oraz gniazdo kart SD, Express i PC. Dodatkowe urządzenia peryferyjne można z nim łączyć za pośrednictwem interfejsu Bluetooth 2.0. Poza zasięgiem sieci WLAN urządzenie jest przygotowane do pracy w sieciach WWAN - oznacza to, że użytkownik może korzystać z opcjonalnego modułu HSDPA, który umożliwia pobieranie danych w drodze z szybkością do 1,8 Mbps.

Dzięki czytnikowi odcisków palców, który może być opcjonalnie instalowany w Toughbookach CF-52, możliwe jest zapewnienie jednoznacznej identyfikacji użytkownika. Standardowo w laptopie jest zainstalowany Moduł Trusted Platform (TPM). Ten elektroniczny element systemowy zapewnia m.in. identyfikację i weryfikację notebooka w sieci firmowej oraz zapewnia bezpieczne kodowanie danych.

Cena modelu to ok 12000 zł.