Twardy zawodnik Panasonica - mini-PC CF-U1

Panasonic dodał wytrzymałe mini-PC do swej linii komputerów Toughbook. CF-U1 został stworzony w związku z rosnącymi potrzebami w zadaniach wymagających mobilności i odporności na uszkodzenia, kurz czy wodę.

Komputer oparto na nowym procesorze Intel Atom i wyposażono w dwie baterie. Pozwala to na wymianę jednej z nich bez potrzeby wyłączania komputera. Każde z ogniw pozwala na ciągłą pracę od 3 do 4 godzin.

Obudowa tej maszyny wykonana jest z magnezu i plastiku. Jej obwód i rogi osłonięto gumą. To wszystko pozwala urządzeniu przetrwać upadek z wysokości 120cm czyli takiej, na jakiej się je z reguły trzyma.

Panasonic dokonał także zmian w układzie Toughbooka, co pozwala na łatwiejsze korzystanie z niego.

Są to przyciski przewijania w lewym górnym rogu od ekranu, a pod nimi przyciski przybliżania. Są tu także klawisze skrótów dla aplikacji, a panel LCD ulepszono względem innych komputerów tej klasy by był bardziej czytelny w silnym słońcu.

W walce o utrzymanie się na pozycji lidera segmentu wytrzymałych laptopów Panasonic zapowiedział sprzedaż na całym świecie. W sierpniu urządzenie trafi na rynki globalne, a w Japonii wejdzie do sprzedaży nie wcześniej niż w październiku. Jego cena wynosić będzie ok. 2,5 tysiąca dolarów czyli niecałe 5,5 tysiące złotych.

Więcej w materiale wideo.