Twardziel dla każdego

Interactive Media zaprezentowała przenośny dysk twardy o pojemności 81 GB, który można połączyć z komputerem na cztery różne sposoby.

Interactive Media Corporation wprowadziła na rynek przenośny dysk twardy o pojemności 81 GB, który - jak zapewnia producent - można w łatwy sposób podłączyć do dowolnego komputera. Napęd jest wyposażony aż w cztery rodzaje złączy: FireWire, USB, port równoległy i złącze PCMCIA. KanguruPortable (handlowa nazwa dysku) to - jak utrzymuje Interactive Media - najpojemniejszy na rynku przenośny 3,5-calowy dysk twardy, o bardzo szerokiej gamie zastosowań. Producent podkreśla, iż komfort użytkowania napędu podnosi fakt, że dysk pracuje w trybie "hot swap" - czyli może być podłączany i odłączany bez konieczności wyłączania komputera.

Urządzenie kosztuje 500 USD. Dostępne są także wersje o mniejszych pojemnościach, między innymi kosztujący 200 USD model 20 GB. Firma oferuje także mniejsze 2,5-calowe napędy, które w przeciwieństwie do dysków 3,5-calowych nie wymagają dodatkowego zasilacza. Interactive Media proponuje również "multimedialną" wersję napędu 81 GB, spełniającą jednocześnie funkcję odtwarzacza MP3.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski SSD SATA powyżej 400 zł - przegląd 2023
  • Najlepsze dyski przenośne 2023