Twentieth Century Fox: filmy po 3 USD

Koncern filmowy Twentieth Century Fox jest drugą firmą, która zamierza walczyć z piractwem na chińskim rynku poprzez radykalne obniżenie cen filmów na DVD. Przedstawiciele koncernu mówią, że ich filmy kosztować będą ok. 20-25 juanów (czyli ok. 3 USD).

Wcześniej na podobny pomysł wpadła już amerykańska wytwórnia Warner Bros - z tym, że jej filmy są jeszcze tańsze. Oryginalne DVD Warnera można w Chinach kupić za ok. 10 juanów (niewiele ponad 1 USD) - czyli mniej więcej tyle samo, ile zapłacić tam trzeba za piracką kopie filmu.

Przedstawiciele Twentieth Century Fox tłumaczą, że - ich zdaniem - aż tak radykalne obniżenie cen nie jest w ich przypadku niezbędne. Spodziewają się oni, że klienci chętnie kupią oryginalny film nawet jeśli będzie dwukrotnie droższy od pirackiego wydania - zachęcić mają ich do tego liczne materiały dodatkowe oraz lepsza jakość.

Wytwórnia chce również skupić się na rozbudowywaniu kanału dystrybucyjnego - ponieważ, jak przyznaje Keith Feldman, odpowiedzialny w Twentieth Century Fox za dystrybucję międzynarodową, często zdarza się, że pirackie wydawnictwa są w Chinach zdecydowanie łatwiej dostępne niż oryginalne.